Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Otomobilin İlk Hali Nasıl Korunur?

Otomobilin İlk Hali Nasıl Korunur?

Otomobilinizi ilk aldığınızda kendine has bir kokusu ve duruşu vardır. Yeni bir aracın çalışmasından hareketine ve yol tutuşuna varıncaya kadar hepsi bir ayrıcalıklıdır ve otomobil sahibi olan herkeste bu duyguyu yaşamak ister ve hedef sıfır bir otomobil almaktır. Fakat zamanın geçmesiyle beraber artık aracın o kendine has olan kokusu gitmeye başlayacak ve sizin alışkanlıklarınıza göre araç kokmaya başlayacaktır. Zamanla birlikte aracın kokusunun yanı sıra parçaları ve konforu da artık eskiye göre düşmeye başlar. Ancak bunun önüne geçmek ise sizin aracınızı uzun yıllar boyunca ilk halindeki gibi kullanmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle aracınıza ne kadar iyi bakarsanız karşılığını da o kadar iyi alırsınız.

Peki, aracınızın ilk halini nasıl korursunuz merak ediyor musunuz?

Aracınızın Hava Almasını Sağlayın

Evet, bu başlığı okuduğunuzda aklınıza camları açmak geldi biliyoruz fakat aracın hava alması demek komple motorunun hava alması demektir. Bunun için aracınızın daha rahat hava alması için mutlaka ihtiyacı olan yağını ve suyunu değiştirmenizdir. Bunun yanı sıra aracınızın filtrelerinin de düzenli bakım neticesinde değiştirilmesi gerekiyor. Bunu rutin bir alışkanlık olarak sürekli yaptığınız zaman aracınız sizden çok memnun kalacak ve size kolay kolay arıza yaratmayacaktır. Yağ, su ve filtreler yalnız aracın performansını yükseltmekle kalmaz aynı zamanda aracın kullanım süresini de uzatacaktır.

Soğutma Sistemleri

Bir aracın motorunun enerji üretebilmesi için çalışması gerekir. Çalışan motorda her zaman ısınır bunun için aracınızdaki soğutma sistemlerinin eksiksiz bir şekilde çalışıyor olmasını sağlamalısınız. Aracınızı motoru ne kadar serin kalırsa o kadar az masraf çıkarır.

Lastik Kontrolü

Otomobillerin güvenlik konusundaki en önemli aksamlarından birisi lastiklerdir. Sıfır bir aracın kullanımına bağlı olarak en hızlı eskiyen parçası lastikleri olacaktır. Siz doğru lastikleri seçim lastiklerin hava basınçlarını düzenli bir şekilde kontrol ederseniz aracınızı ve lastiklerinizi daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Bakım Zamanları

Otomobillerin insanlar gibi düzenli olarak bakıma ihtiyaçları vardır. Aracınızda herhangi bir sorun olsun y ada olmasın düzenli olarak bakımlarını yaptırmanız yıpranan parçaları hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar ve gerekirse parçanın değişimlerini de yaptırırsınız.

16 Mart 2019
155 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al