Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır mı?

Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’sı olan herkesin yaptırabileceği bir sigorta türüdür. Ancak bu sigortayı yaptırmanın SGK’nın dışında da birtakım zorunlulukları vardır. Bu nedenle tamamlayıcı sağlık sigortasına başvurmadan önce yapılması gerekenleri bilmek gerekir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında da amaç kişilerin hastalandıkları zaman tedavi süreçlerinin daha kontrollü, kaliteli ve hızlı alabilmelerini sağlamaktır. Devlet hastanelerindeki yetersizlik göz önünde bulundurulduğunda özel sağlık sigortasının sağlayacağı pek çok avantaj da ön plana çıkacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasından fayda sağlayabilmek için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken noktaların başında hastalığın geçmişten gelmiyor olmasıdır. Yani eğer ki poliçenizde geçmişten gelen hastalıkları kapsayan bir açıklama yoksa bu durumda sigorta şirketi sizin tedavi masraflarınızı karşılamayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi

Tamamlayıcı sağlık sigortası hem bireysel hem de aile olarak alınabilir. Sigorta şirketleri bu konuda esneklik göstererek tercihi sigortalıya bırakmıştır. Bu nedenle bireysel yaptırmak istediğinizde başvurmanız yeterli olacaktır.

Bireysel tamamlayıcı sağlık sigortası ikiye ayrılır. Bunlar ayakta tedavi teminatı ve yatarak tedavi teminatıdır. Ayakta tedavi teminatı tek başına alınamaz.

Yatarak Tedavilerde Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Yatarak tedavi teminatı adından da anlaşılacağı gibi hastanede kalış süresi gerçekleştiğinde ortaya çıkar ve bunun içinde hastanede 24 saatten fazla kalmak zorundasınız. Yatarak tedavi teminatı kapsamında; ameliyat, Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz, Trafik Kazası Sonucu Diş, Küçük Cerrahi Müdahaleler, Acil Müdahaleler, Ameliyat Öncesi/Sonrası Tetkik, Ameliyat Sonrası Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Evde Bakım, Tıbbi Malzeme, Ambulans gibi giderler ödeme yüzdesi oranında bu teminattan karşılanır. Yatarak tedavi teminatında tedavi süreci % 100 ve limit olmadan karşılanır.

Ayakta Tedavilerde Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ayakta tedavi teminatında genelde yılda 8–10 arasında doktor kontrolü verilir. Adından da anlaşılacağı gibi hastanede yatmaya ihtiyacınız olmayan durumlarda ayakta tedavi teminatı devreye girer. Ayakta tedavi kapsamı içerisinde alacağınız sağlık hizmeti şöyledir; Doktor Muayene, Tahlil, MR, Röntgen, Fizik Tedavi, gibi ileri tanı yöntemlerini de içeren teminatlar, belirlenen adet başına bu teminattan karşılanmaktadır.

Hksigorta.com’dan alacağınız bireysel sağlık sigortası sayesinde sağlığınızı güvenceye alır ve olası sorunlarda daha hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Bize https://hksigorta.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

16 Haziran 2020
216 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al