Mini Kasko Nedir, Ne İşe Yarar?

Mini Kasko Nedir, Ne İşe Yarar?

Aracınız, eviniz ya da hayatınız için yapacağınız birbirinden farklı sigorta türleri vardır. Bu sigortaların hepsi birbirinden poliçe içeriğindeki teminatlara göre ayrılmıştır. Bu nedenle yaptırdığınız her sigorta birbirinin aynısı değildir. Araçları ele alacak olursak araçlar için sunulan iki turlu sigorta vardır. Bunlardan birincisi her aracın yaptırmak zorunda olduğu zorunlu trafik sigortası ikincisi ise isteğe bağlı olan kasko sigortasıdır.

Zorunlu trafik sigortası kara yolundaki her aracın hareket etsin ya da etmesin yaptırmak zorunda olduğu bir güvencedir. Amacı ise sürücünün kendi aracı değil karşı tarafa verebileceği hasarların teminat altına alınmasını sağlamaktır. Kasko sigortası ise yukarıda da belirttiğimiz gibi tamamen isteğe bağlı olarak yapılır. Araçlarının her zaman risk altında olduğunu düşünen bilinçli sürücüler kasko sigortası yaptırarak kendi araçlarını güvence altına alırlar. Zorunlu trafik sigortasında genel şartlar her sigorta firmasında aynıdır. Ancak ek teminatlar alınarak sigorta poliçenizi biraz daha genişletmeniz mümkündür. Örneğin çekici hizmeti bu ek teminatlardan bir tanesidir. Kasko sigortasında ise ek teminatların kapsamı daha geniştir. Aracınıza yaptıracağınız kasko sigortası sayesinde olası çarpma, çarpılma, sel, yangın, deprem gibi doğal afetlere karşı koruma altına almış olursunuz.

Sigorta firmaları kasko fiyatlarının yüksek olduğunu düşünen müşterilerini de göz önünde bulundurarak bunlar için farklı bir seçenek geliştirmişler ve mini kasko hizmeti başlatmışlardır. Mini kasko sigortasının içeriğine baktığımız zaman ise şöyle bir durum söz konusudur. Az önce belirttiğimiz durumlar kasko sigortası için geçerlidir ve full kasko olarak bilinir. Mini kaskoda ise durum biraz daha farklıdır. Bu kasko ile birlikte teminatınız içerisinde yer alan şartlar doğrultusunda aracınızı kısmi olarak koruma altına almış olusunuz. Mini kasko yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka bu sigortanın detaylarına hakim olarak yaptırması gerekir. 

Mini Kasko Ne İşe Yarar?

Mini kasko her ne kadar dar olan bir kasko türü olsa da yine de çok büyük faydalarının olduğunu biliyoruz. Mesela aracınızın kaportasında boyaya ihtiyaç varsa bu durumda mini kasko devreye girer ve ekstra bir ücret ödemeden zararınız karşılanmış olur. Bunun da size geri dönüşü maddi olarak oldukça faydalı olacaktır.

01 Ocak 2020
582 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al