Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

LPG’li Araçlarda Kasko

LPG’li Araçlarda Kasko

Türkiye’de LPG’li araç sürücülerinin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Üstelik her geçen gün daha fazla artan LPG’li araç sayısı beraberinde sürücülerin güvenlik konusunda daha fazla önlem almasına imkan sağlamıştır. Peki, bir otomobilden bahsettiğimizde güven denildiğinde ilk akla gelen şey nedir? Derseniz onun da sigorta olduğunun altını çizelim. Sigorta sürücü ya da araç için çok önemli finansal bir destektir. Trafik sigortası yapılması zorunlu tutulmuşken kasko sigortası isteğe bırakılmıştır. Bu da beraberinde kafalarda soru işareti oluşmasına neden olmuştur. Örneğin LPG’li bir aracım var, aracım kaskolu ancak olası bir kaza durumunda kaskonun akıbeti ne olur? Merak edilmiştir. Bizde bu sorudan yola çıkarak LPG’li araçlarda kasko sigortası hakkında bilgilendirme yapalım istedik.

LPG Sistemi Kullanan Araçlar Tazminat Ödemelerini Alabilir mi?

LPG’li araçların yoğun talep edilmesi sonrasında bu araçların sahipleri acaba kasko yapılmalı mı, yapılmamalı mı merak ediyorlar. Yani acaba kaza durumunda tazminat ödemesi ne şekilde oluyor. Siz LPG’li araç sahibiyseniz o zaman aracınıza kasko yaptırabilirsiniz. Dolayısıyla bu durumda aracınızla kaza yapmış olsanız bile sıradan bir yakıtla çalışan araçtan hiçbir farkı olmayacaktır. Ancak bazı sigorta şirketleri özel şartlar getirerek LPG’yi kasko kapsamı dışına çıkarabilme hakkına sahiplerdir. Bunun için sigortanızı yaptırırken mutlaka poliçeniz üzerinde yazanları dikkatlice okumalısınız. Ya da sigortanızı ilk kez yaptırırken bu konuyu sigortacınıza danışmanız gerekir.

Sigorta Şirketine Hangi Durumlarda Bildirim Yapılır?

Bir araç sahibi LPG’li aracı için kasko sigortası yaptıracaksa bu durumda LPG’nin özelliklerini sigorta şirketine bildirmek zorundadır. Bu bildirim sigortalının sorumluluğundadır. Bildirim yapılmadığı takdirde meydana gelebilecek olan zararlarda sigorta ödememesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Satın aldığınız hizmetten tam olarak faydalanmak istiyorsanız mutlaka sigortanızın içeriğini bilmelisiniz.

Otomobiline daha öncesinden kasko sigortası yaptıran birisi poliçesinin geçerlilik tarihi içinde aracın yakıt sisteminde bir değişiklik yaptırmışsa bu durumda hasar oranında sorun yaşamamak adına sigorta şirketine durumu beyan etmiş olması gerekiyor. Bunun içinde ilave prim ödemesi yapılarak sorunun çözümlenmesi sağlanmış olacaktır. LPG’li bir aracın sigortadan yararlanabilmesi için mutlaka sızdırmazlık raporunun alınmış olması gerekiyor.

23 Ocak 2020
114 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al