Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

AVM’de Kaza Yaptığınızda Neler Yapılmalı?

AVM’de Kaza Yaptığınızda Neler Yapılmalı?

Kaza beklenmeden yaşanılan ve hiç istemediğimiz durumların başında geliyor bunun içinde bir kazayı önlemek mümkün olmadığından dolayı mutlaka öncesinden tedbirinizi almak ve üzerinize düşeni yapmanız gerekiyor. Kazaların en çok görülen modeli yok ve her şekilde, her yerde kazalar olabiliyor, büyükşehirlere baktığımız zaman insanların özellikle AVM’lere akın ediyor olması ise burada ciddi bir araç yoğunluğunun yaşanmasına neden oluyor. Peki, AVM’lerde yaşanan otomobil kazaları en sık karşılaşılan kazalar arasında olduğuna göre başınıza böyle bir şeyin gelmesi halinde siz neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? yani burada meydana gelen kazada prosedür nasıl işliyor?

Hepimiz AVM otoparklarını güvenli olarak bilir ve bunun için tercih ederiz ancak sık karşılaşılan kazalar olmasından dolayı da bir takım soru işaretleri burada dikkatlerimizi çekiyor. Örneğin AVM otoparkında kaza, trafik sigortası tarafından karşılanır mı? Çünkü bir kazanın olması halinde neler yapacağınızı biliyor olmanız da sizi hatalı hareket etmekten ya da var olan bir hakkınızı almaktan alıkoyamaz.  Gelelim sorunun yanıtına trafik sigortası AVM içerisinde yaşanılan kaza sonrasında karşı tarafın zararlarını karşılar aracınız kaskolu ise kasko sigortanız da sizin masraflarınızı karşılayacaktır. Dolayısıyla burada şunu söyleyebiliriz ki AVM otoparkında yaptığınız kaza ile ilgili olarak sokakta yaptığınız kaza arasında herhangi bir fark yoktur. Bunun içinde haklarınızı sigorta şirketinizden alabilirsiniz. AVM’nin burada genel bir sorumluluğu olmadığından dolayı kaza ile ilgili olarak AVM’nin yapabileceği herhangi bir durum söz konusu değildir.

Otoparkta Kaza Yaptım Ne Yapmalıyım?

AVM ya da başka bir otoparkta kaza yaptınız o zaman normal prosedürü işletmeniz gerekiyor. Yani kaza tespit tutanağınızın mutlaka detaylı ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Eğer ki bir yaralama ya da ölümlü kaza olmuşsa o zaman polis çağırmanız gerekli ve kendi başınıza hiçbir şey yapmamalısınız. Eğer ki aracınıza zarar verilmiş ancak aracınıza vuranı bilmiyor veya görememişseniz o zaman polisten destek alabilirsiniz. Genelde otoparklarda güvenlik kameraları yer alır buradan yola çıkılarak çözüm geliştirilebilir. Sigortanızla irtibata geçerek durum hakkında bilgi verebilirsiniz. Yapılacak incelemelerin ardından işlemleriniz gerçekleştirilecektir.

20 Mayıs 2019
212 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al