Cep Telefonu Sigortası

Cep Telefonu Sigortası

Hepimiz cep telefonu kullanan bir toplum olduk etrafınıza baktığınızda en küçüğünden en büyüğüne varıncaya kadar herkes cep telefonu kullanıyor. Fakat bir akıllı cep telefonunun fiyatına baktığımız zamanda ciddi pahalılık olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla şunu söyleyebiliriz ki akıllı cep telefonuna para verirken onu da gerektiği şekilde korumak önemli. Cep telefonlarının fiyatları binlerle hesaplanırken her gün çıkan yeni modeller sayesinde fiyatlarda aşağı inmek yerine giderek yukarı doğru tırmanıyor.  Kısacası söylemek istediğimiz şey adeta herkes elinde cebinde bir servet taşıyor. Elimizde taşırken dikkat etmek zorundayız, otururken dikkat etmek zorundayız çünkü düştüğü zaman bu telefonlarında tamiri olmuyor. Bunun için zarar görmemesi şart. Dolayısıyla tüm bunları bir araya getirdiğiniz zaman kullanıcının üzerinde büyük bir stres oluşturuyor demek yerinde olacaktır. 

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre bir insan cep telefonunu bir gün içerisinde toplamda 2687 kez eline alıyor. Bu da rakam eğer ki siz çok kullanan biriyseniz 5500’lere kadar ulaşabiliyor. Bu dokunmaları saatle hesapladığımız zaman günlük 2 ile 4 saat arasında cep telefonu elimizde kalıyor. Bu da bir telefonun düşmesi, bozulması ve zarar görmemesi için geçerli bir sebep denilebilir.

Günlük yaşam koşuşturmacası içerisinde birçok işimizi cep telefonlarımızla çözmeye çalışıyoruz bu nedenle de cep telefonunun bozulması demek hayat dengenizin alt üst olması anlamına geliyor. Hatta yeni aldığınız bir telefon çabuk bozulduysa o zaman vay halinize.  Hata sizden kaynaklıysa ise o zaman sıkıntı biraz daha büyüyor çünkü teknik servis bu kez kullanıcı hatası diyerek garanti kapsamı dışında bırakıyor. Bu da cebinizden ekstra ücret ya da ücretler çıkacak demektir. 

Peki cep telefonu sigortası bize nasıl fayda sağlayacak derseniz onu da hemen açıklayalım daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde cep telefonumuzu kullanmamızı sağlıyor. Yeni bir telefon alırken size bu öneriliyor ve kaskolu olarak satın almanız yönünde teşvikte bulunuluyor ve bazıları bunu ciddiye alırken bazıları da pahalı gerekçesiyle yaptırmak istemiyorlar. Ancak kaskolu olduğu süre boyunca cep telefonunuza bir zarar gelmesi halinde tamir ücreti alınmadan ya da telefonunuz yenisiyle değiştirilerek durumun çözümlenmesi sağlanmış oluyor.

03 Mayıs 2019
584 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al