Kredi Onaylanmaması İçin 5 Neden

Kredi Onaylanmaması İçin 5 Neden

Hepimiz bazı zamanlarda kredi ihtiyacı duyabiliyoruz. Bunun içinde başvurduğumuz ilk yöntem ya maaş aldığımız bankaya ya da daha önce kredi çektiğimiz bankaya başvurmak oluyor. Ama bazı durumlarda ise bankalar müşterilerine kredi taleplerinde olumsuz yanıt verebiliyor. Biz de bu yazımızda kredi onaylanmaması için 5 neden hakkında size bilgi verelim istedik. Bu 5 nedeni ortadan kaldırdığınız da kredi onaylanmaması içinde herhangi bir neden kalmamış olabilecektir.

Kredi Notunuz Düşükse

Bankalar müşterilerinin kendilerinden kredi talep etmeleri halinde ilk baktıkları şey kredi notları konusunda olacaktır. Eğer ki kredi notunuz düşükse bu durumda kredinizin onaylanması mümkün olmayacaktır. Kredi notunuz konusundaki ayrıntıya dikkat etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Eğer ki kredi ödemelerinizi geciktirmiş ve zamanında yapmamışsanız bu durumda kredi notunuz düşecektir. 

Ankara konut sigortası teklifi al

Kredi Kartı Borcunuzu Ödemezseniz

Bankaya olan kredi kartlarınızı zamanında ödemezseniz bu durum da sizin kredi talebinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bankalar faiz ödeyen müşterilerini severler ancak hiç ödeme yapmayan müşterilerini sevmezler. Bunun için eğer ki kredi kartı borcunuz var ve ödememişseniz bankanın size kredi vermesi mümkün olmayacaktır. Unutmamanız gereken şey ise her ret alanız kredi puanınızın da düşmesine neden olacaktır. Bunun için başvurmadan önce kredi notunuz hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Vergi Borcunuz

Devlet vergi borcunu ala unutma bunun içinde bu durum kredi başvurunuz sırasında sizin karşınıza çıkacaktır.

Kefil Olarak Borcunuz Varsa

 Eğer ki kredi talebinizden önce resmi bir borca kefil olmuşsanız ve bu borcun sahibi borcunu ödememiş ve ödemekte zorluk çekiyorsa bu durum sizin kredi notunuzu da etkileyecektir. Kredi talebiniz bu durumda olumsuz olarak yanıtlanacaktır. Bunun nedeni ise borçlunun borcu kefilinden tahsil edilir olmasıdır.

Ödenmemiş Kredi

Daha önce kredi almışsınız ancak ödeyemiyorsunuz. Yeni bir kredi çekerek önceki kredinizi de kapatmak istediniz. Bu durumda hiçbir banka size kredi vermek istemeyecektir. Üstelik böyle durumlarda yeni bir kredi için başvurmamanızı da tavsiye ederiz. Çünkü hiçbir zaman borç borçla kapatılmaz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu 5 madde size kredi almanız konusunda engel çıkaracaktır. Bunun için bunlardan herhangi birinde sorun olmaması ve gelirinizin de olması kredi talebinizin olumlu karşılanmasını sağlayacaktır.

06 Temmuz 2020
352 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al