Kredi İle 2. El Araç Nasıl Alınır?

Kredi İle 2. El Araç Nasıl Alınır?

Kredi ile 2. El araç alımı insanların merak ettiği ancak sonucunun olumsuz olduğu düşüncesiyle başvurmak istemediği kredi yöntemlerinden bir tanesidir.  İkinci el bir araç sahibi olmak istiyorsanız öncelikli olarak elinizde paranız olması gerekiyor, fakat ihtiyacınız olan miktarı kazanmak içinde çok zaman geçeceğini biliyorsunuz dolayısıyla bu sizde hem sabırsızlık hem de zaman kaybı olacaktır.

İşte bunun için yeni bir araç alacaksanız ya da aracınızı yenileyecekseniz başvuracağınız yöntem kredi çekmek olacaktır. Şimdi isterseniz buradan sonra ikinci el araç kredisi ne demektir buna bir göz atalım.

2.El Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Sıfır bir araç almak istiyorsanız bu sürecin biraz daha güç ve maliyet gerektirdiğini bilirsiniz dolayısıyla sıfır bir araç için talep ikinci el kadar olmaz. Bankalarda buradan yola çıkarak müşterilerinin daha rahat araç almalarını sağlamak için ikinci el araç kredisi olanağı sunar. 

İkinci el araç almak istiyorsanız ilk önünüze çıkacak olan engel aracın yaşı olacaktır. Bankaların büyük bir bölümü ikinci el araçlara kredi verirken aracın yaşını ön planda tutar. Dolayısıyla araç 5 yaşından küçükse kredi alabilme olanağınız daha yüksektir ancak aracın yaşı büyüdükçe burada şartlar biraz daha düşecektir.

İkinci el araç alacaksanız aynen konutlarda olduğu gibi aracınızın da eksper tarafından incelenmesi gerekir. Eksper bu durumda aracın genel durumu hakkında bankayı bilgilendirecek ve buna göre kredi talebiniz yanıtlanacaktır.

Hksigorta.com’dan Ankara trafik sigortası teklifi al

2. El Araçlar İçin Trafik Sigortası

İkinci el aracınızı aldıktan sonra 15 gün içerisinde mutlaka trafik sigortasını yaptırmanız gerekir. Trafik sigortası zorunlu olan bir güvencedir ve yapılmaması halinde cezayla karşı karşıya kalırsınız. 15 günlük verilen süre ise daha önce aracın var olan sigortasından yani eski sigortasından istifade edebiliyor olmanızdan kaynaklıdır.

Trafik sigortası olası bir kaza sonrasında üçüncü şahıslara verilen zararları karşılar. Bu da sizin kaza sonrasında cebinizden ekstra para çıkmaması anlamına gelecektir. Kazanın vermiş olduğu psikolojik sonucun yanı sıra suçun sizde olması hem sizin aracınızdaki masraflar hem de karşı tarafta oluşan masraflar size maddi olarak külfet oluşturacaktır.

17 Temmuz 2020
475 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al