2022 Ortalama Kasko Fiyatları

2022 Ortalama Kasko Fiyatları

Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da kasko değer listesi güncellendi ve sigorta şirketleri tarafından sürücülere sunuldu. Ancak kasko ücretleri hakkında da kafada pek çok soru işareti olduğunu biliyoruz. Biz de bu makalemizde 2022 ortalama kasko fiyatları hakkında siz değerli takipçilerimiz ve sürücüler için bilgiler verelim istedik. Bir araç ve sürücü için önemli olan bu konu otomobilinizi kullanırken sizin daha çok güvende olmanızı sağlayacak ve aracınızı sürerken ya da koltuğunuzda otururken içinizin rahat etmesini sağlayacak. Herhangi bir hasar sonucu da maddi zarara uğrmamanızı sağlayacaktır.

Peki, 2022 ortalama kasko fiyatları ne kadar?

Kasko değeri bir otomobilin seyir halindeyken ya da herhangi bir şekilde kaza yapması halinde devreye girecek olan sigorta poliçenizin primlerini belirleyecek olan faktörlerden sadece bir tanesidir. Bir otomobilin kasko fiyatı belirlenirken devreye alınan birden fazla faktör vardır. Bunların tamamı gözden geçirildikten sonra fiyatın belirlenmesi yapılır. Yani sizin kasko değer listesinde gördüğünüz rakam aslında aracın gerçekten da kasko yapıldığında ödeyeceğiniz tutar değildir. Aynı zamanda kasko sigortanıza yaptıracağınız ek teminatlar aracın kasko fiyatına etki edecek olan diğer faktörlerdendir.

2022 Kasko Değer Listesi

TSB tarafından otomobiller model ve yaşlarına göre özel olarak fiyatlandırılırlar. Aracınız sıfır model veya ikinci el olsun kasko değeri belirlenirken mutlaka bu listeye bakılarak hareket edilir. Her ay düzenli olarak güncellenen bu listede kasko değeriniz de her dönem değişmiş olacaktır. Bu ödenecek olan paranın güncelliği için çok önemlidir.

İlginizi çekebilir: Kasko Sigortası Ankara

Kasko Sigortası Değer Hesaplama

Bir otomobilin kasko değer hesaplamasını yapabilmek için internetten destek alınabilir. Ancak bununla uğraşmak istemiyorsanız sigortacınızı arayarak ya da kasko işlemine başlamadan önce sigortacınızla görüşerek değer listesi hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Aracınızın kasko değerinin yüksek olmasının nedeni ise kazası olmayan araçların temel alınıyor olmasından kaynaklıdır. Kasko değer listesi hesaplanırken 15 yaşından büyük olan araçlara yer verilmez. Bu nedenle de 15 yaşından büyük olan araçların kasko fiyatları sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilecektir. Böyle durumda ise birden fazla sigorta şirketinden fiyat almak doğru bir çözüm olacaktır. 

29 Temmuz 2021
27 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al