Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Aracın Değerini Nasıl Anlarsınız?

Aracın Değerini Nasıl Anlarsınız?

İhtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda aracınızı satmanız son derece normal bir durumdur ancak bu süre içerisinde iyi düşünüp doğru adımları atmak gerekir. Gelişi güzel bir şekilde satış yaparsanız zarar edersiniz.

Sattıktan sonra 2. El başka bir araba almayı düşünüyorsanız ya da modeli yükseltmek gibi bir niyetiniz varsa takas seçeneklerini mutlaka değerlendirmelisiniz. Takas sayesinde aracınızı daha yüksek bir değerden vermiş olur almak istediğiniz aracı da istediğiniz rakamlarda alabilirsiniz. Bireysel olarak da satabilir bir galeri ile de anlaşabilirsiniz bireysel olarak satmak isterseniz süreç daha uzun olur ancak daha karlı çıkabilirsiniz. Başka bir araç almayacaksanız ya da sıfır bir araç almayı düşünüyorsanız elinizdeki aracı satarken ederini anlamak için çok iyi bir araştırma yapmalısınız. Piyasada yer alan araçları inceleyebilir ve otomobil satış sitelerinden fikir sahibi olabilirsiniz. Aracın değerini belirleyen çok sayıda faktör vardır bunları gözeterek bir satış rakımı ortaya çıkarmalısınız. Aracınızın kilometresi çok yüksekse piyasanın biraz daha aşağısında tutmanız gerekir aynı şekilde motorun durumu, lastikler, araçtaki boya ve kaza durumu da göz önünde bulundurmalıdır.

Kasko teklifi al Ankara

Elinizdeki aracın tüm özelliklerini en iyi siz bileceğiniz için dürüst davranmanız gerekir aracı değerinden fazla gibi gösterirseniz geri dönüşlü sıkıntılar yaşarsanız. Aracınızı değerinden çok daha düşük gösterirseniz de ucuza gitmiş olur zarar edersiniz. Satış öncesinde de mutlaka aracın tüm bakımları ve onarımlarını yapın

Otomobilin Piyasası

İkinci el araç satın alırken, sürücülerin dikkat ettikleri hususlar arasında; aracın kilometre değeri bulunur. Otomobilin ne kadar süre ile kullanıldığı konusunda bireyleri bilgilendiren bu değer, aracın yıpranıp yıpranmadığını anlamak için göz önünde bulundurulan kriterler arasında yer alır. Otomobillerin yaptıkları kilometre önemli olsa da, pek çok husus ikinci el aracın piyasa değerinin belirlenmesinde kullanılır.

Araç bakımlarını düzenli olarak yaptırmamak, otomobillerin yıpranmasını kolaylaştıran etkenler arasında görülür. Aracın değişen parçalarının olup olmadığı ve herhangi bir kazaya karışıp karışmadığı da, ikinci el otomobillerin piyasa değerleri hesaplanırken baz alınır. Aracın hangi yıl üretildiği, boyasının değişip değişmediği gibi hususlar önem teşkil ederken, aracın temiz bir şekilde kullanılmış olması, otomobilin piyasa değerini yükselten etkenler arasında bulunur.

24 Mayıs 2020
38 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al