Kredi Çekmek İstiyorum, Sigortam Yok

Kredi Çekmek İstiyorum, Sigortam Yok

Kredi talebinde bulunmak isteyen bir kesimin merak ettiği konular arasında kredi çekmek istiyorum ama sigortam yok sorusu geliyor. Çünkü halk arasında bilindiği gibi bankalar kredi çekerken başvuru esnasında kişinin gelir durumunu görmek istiyor. Bunun içinde ilk talep edilen gelir belgesi. Gelir belgesi denildiğinde ise ilk aklımıza gelen şey maaş bordromuz. Dolayısıyla siz sigortalı bir işte çalışmıyorsanız o zaman banka sizin göstereceğiniz diğer gelir belgelerinizi istiyor. Hal bu şekilde olunca da kredi çekmek istiyorum ama sigortam yok kelimesinin içinin doldurulması adeta bir şart oluyor.

Kredi çekmek istiyorum dediğiniz zaman öncelikli olarak gelirinizin dikkate alınması gerekir. Yani evinize giren ücretin krediyi ödemeye müsait olması gerekiyor.  Eskiden bankalar genellikle her isteyene kredi imkanı sunarlardı ve bu şekilde günümüzde çok kişinin borç batağında olduğu biliniyor. Çekilen kredinin zamanında ödenememesi ya da hiç ödenmemesi sorunu bugün neredeyse toplumun temel sorunları arasında yer alıyor. Ancak Hükümet yaptığı düzenleme neticesinde ise kredi talep edenlerin gelir ve gider dengesinin tutturulması için bir takım şartları öne çekmiş durumda. Yani ben kredi çekmek istiyorum diyerek bankaya gittiğinizde banka size öyle kolay kolay kredi vermiyor.

Ankara KONUT sigortası teklifi al

Sigortasız kredi veren banka var mı?

Günümüz şartlarında bu pek mümkün olmasa da bazı işyerlerinin halen sigortasız işçi çalıştırdıkları ortada. Yani bu insanlar yıllardır çalışıyor olmalarına karşın çalıştıkları yerde resmi olarak görülmedikleri için bir nakit ihtiyacı halinde gelirleri olsa bile bankadan kredi alamıyorlar. Ancak bazı bankalar var ki farklı belgelerle birlikte insanlar 10 bin TL’ye varan kredi kullanma imkanı sağlayabiliyor. Bunun içinde icralık bir durumunuz ya da kanuni takibinizin olmaması yeterli.

Sigortasız kredi nasıl çekilir?

Sigortanız yok ve kredi çekmek istiyorsanız o zaman burayı dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum. Kredi kullandığınız zaman öncelikli olarak kendiniz ödeyebiliyor musunuz? Kredi kartınız var mı? Veya taşınmaz mülkleriniz bulunuyor mu? Bu soruların yanıtlarının evet olması bankanın sizden isteyeceği teminatlar noktasında önemli. Çünkü bir geliriniz yoksa ipotek ya da kefille kredi çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra geçmiş yıllarda bankalarla aranızın da iyi olması şart. Yani kredi ödemelerinizi aksatmamanız ve kredi kartı borcunuz gibi.

24 Haziran 2020
517 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al