Ucuz Trafik Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Ucuz Trafik Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Trafik sigortasında prim fiyatlarının yükselmesi sigorta şirketlerinin de zam yapmalarına neden oldu. Dolayısıyla bu kapsam, limit ve şartlarında bir değişiklik yapılamadığından dolayı da her sigorta şirketi fiyatlar konusunda kendilerince bir düzenleme içerisine girdiler. Genel olarak baktığımız zaman ise trafik sigortası fiyatları arasında geniş bir alan yoktur ve dar bir alana sıkışmıştır. Bunun için hangi sigorta şirketini seçerseniz seçin alacağınız genel şartlar bellidir ve fiyat aralıkları birbirine yakındır. Trafik sigortasının kapsamının dar olması aslında onu kasko sigortasından ayıran en önemli özelliklerinde başında geliyor. Biz de bu makalemizde siz değerli takipçilerimiz için ucuz trafik sigortası nasıl yaptırılır? Bunun açıklamasını yapalım istedik.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi firmalar kendileri çapında fiyat belirlemişler ve bu fiyatlar arasından en uygun olanı seçtiğinizde ise daha düşük ücret ödemek durumunda kalırsınız. Ancak işin diğer bir bölümünde de sigorta şirketlerinin sağlamış olduğu ek teminatlar vardır. Dolayısıyla asıl hizmet ve de indirim uygulaması da bu paketlerle birlikte tercih edildiğinde olur. Örneğin bir sigorta firması X bir fiyata sigorta hizmeti sunarken diğer bir sigorta firması da aynı fiyat üzerinden çekici yardımı hizmeti veriyor. Dolayısıyla sürücülerde kendileri için hangisi daha avantajlı bir pozisyonda ise onu tercih etme ihtiyacı duyuyorlar.

Trafik sigortası yılda bir kez yapılır ve 12 ay boyunca geçerliliği vardır. Her trafiğe çıkan sürücünün yaptırmak zorunda olduğundan dolayı bunu her sene düşünürseniz sizi biraz zorlayacağını bilirsiniz. Bunun içinde sürekliliği olan bu süreç içerisinde ne kadar ucuza yaptırırsanız sizin açınızdan o kardır.

Kasko ve Trafik Sigortası Farklı Mı?

Evet, bu sorunun yanıtını vermek istememizin nedenine baktığımız zaman halen bir takım sürücüler tarafından karıştırılıyor olmasıdır. Özellikle de ilk kez sigorta yaptıranlar kasko ile trafik sigortasının aynı şey olduğunu düşünebilirler. Ancak bu kesinlikle yanlış bir düşüncedir. Kısaca bahsetmek gerekirse kasko sigortası zorunlu olmayan ve tamamen isteğe bırakılmış bir sigorta türüdür ve kapsamı geniştir. Aracınızın başına gelebilecek maddi hasarların tümünü karşılar. Trafik sigortası ise sadece karşı sürücünün hasarını karşılayan bir güvencedir. Dolayısıyla sizin aracınızdaki masrafları karşılamaz.

10 Haziran 2019
178 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al