Hasarlı Araçları Kimler Alıyor?

Hasarlı Araçları Kimler Alıyor?

İlan sitelerine baktığınızda ciddi sayıda hasarlı araç satışlarının listesini görüyoruz. Ancak satışa çıkan bu hasarlı araçları kimler alıyor? Her zaman merak konusudur. Evet, bu kadar aracın ilanı olduğuna ve sürekli üzerine yenilerinin eklendiğini düşündüğünüzde burada da ciddi bir sektörün olduğunu ve bu araçlarında alıcısının azımsanmayacak kadar fazla olduğunu görüyoruz. Peki, hasarlı bir aracı insanlar neden oluyor ve alınca ne yapıyorlar?

Pert Araçları Kimler Alır?

Bilindiği üzere ister sıfır olsun isterse ikinci el araç alabilmek ciddi zorlaşmış durumda. Dizel ve en uygun aracı düşündüğümüzde 115 bin lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Dolayısıyla insanlar bu fiyatı verememek adına ikinci ellere dönüyor ve orada da rakamlar öyle düşük değil.  Peki, başlığımızdaki hasarlı araçları kimler alıyor?

Öncelikli olarak her aracın mutlaka bir alıcısı olduğunu bilmelisiniz ve hasarlı aracı alarak bunun ticaretini yapan insanlar var. Daha uygun fiyata aldıkları araç üzerinde bazen oynamalar yaparak bazen de hiç oynama yapmadan satabiliyorlar. Yürür bir hale getirilen araç toparlandıktan sonra yeniden trafiğe sürülüyor. Bu araçları alanlara baktığımızda ise genelde alıp uzun yıllar boyunca binmek için değil belli bir dönem ya da alıp satmak amaçlı olduğunu görüyoruz. Tamamen ticaret odaklı olan bu sistemde her meslek grubunda olduğu gibi sanayi ustaları çok iyi işler çıkarıyor. Aracı ağır hasarlı alarak kendilerince dışarıdan bakıldığında tanınmayacak bir hale dönüştürüyorlar. Üstelik bunu çok ustaca yapanlar olduğu gibi kötü niyetli olarak satışa çıkaranlarda var.

Hasarlı aracınıza trafik sigortası için bizden teklif alın.

Örneğin ucuz diyerek aldığınız bir araç detaylıca incelenmediğinde çok kötü toparlanmış olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bu noktada bu tür araç alınmak isteniyorsa mutlaka çok iyi bir kontrol sağlamak durumundasınız. Kasası çok iyi olan bir aracın motorundaki aksaklıklar sizi aracı aldığınızda perişan edecektir. Bunun tam tersinde aracı adeta sıfır formatına getirenlerinde olduğunu biliyoruz. Yani bu sektöre girecekseniz ya da hasarlı bir aracı satın alacaksanız mutlaka güveneceğiniz bir yerlerden almalı ya da işinizi çok iyi yapmalısınız.

HKsigorta her araç için en uygun kasko ve trafik sigortası fiyatları hazırlayarak sizin için en uygun teklifi verecektir.

15 Eylül 2019
326 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al