Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kasko Sigortasında Çekici Hizmeti

Kasko Sigortasında Çekici Hizmeti

Kasko yapılırken sürücülere farklı alternatifler sunulur ve bunun içinde de çekici hizmeti yer alabilir. Kasko sigortasında çekici hizmet poliçenize ek bir teminat ile belirtilebilir. Bu hizmeti aldığınız zaman ise aracınızla trafikte seyrederken veya park halindeyken herhangi bir şekilde arızalanması ya da kaza yapılması durumunuzda devreye girer ve aracınızı bulunduğu yerden alarak en yakın yetkili servise ulaştırılmasını sağlar. Tahmin ediyorum ki bir sürücünün en son isteyeceği şey aracıyla giderken yolda kalmak. Çünkü yolda kaldığınız zaman tüm planlamalarınız alt üst olur ve her şey birbirine girer. İşte siz böyle bir durumda işinizi düşünmek yerine aracınızı düşünmezsiniz. Kaskonuz aracınızı alarak çekici hizmeti sayesinde servise kadar götürecektir. Peki, bu kaskoda çekici hizmetinden nasıl yararlanabilirim diyebilirsiniz. O zamanda size şu şekilde bir bilgi sunalım.

Çekici Hizmeti Nasıl Gerçekleşir?

Öncelikli olarak kasko sigortanızı yaptırdığınızda bu hizmeti alıp almadığınızı kontrol etmiş olmanız gerekiyor. Çünkü kontrol etmemiş ve kaskonuzda bu hizmet yoksa o zaman çekici gönderilmeyecek gönderilse de parasını ödemek zorunda kalacaksınız. Kaskonuzda böyle bir hizmet var. Bunun içinde yol yardım talebini aramanız gerekiyor. Yol yardımını aradığınız zaman durumu anlatmanız ve gerekli bilgileri vermenizin ardından çekici aracınızın başına gönderilir ve aracınızı bulunduğu yerden alarak yetkili servise götürür. Araç çekiciye teslim edildikten servise indirildiği kadar olan süre boyunca tüm sorumluluk kasko firmasında olacaktır ve aracınızı güvenli bir şekilde teslim ettikten sonra oradan çekici ayrılır. Çekici hizmeti alınabilmesi için kaza olması söz konusu değildir. bunun için bu hizmetten aracınızın her türlü yolda kalması şeklinde bahsedilebilir. Kısacası aracınızı bulunduğu yerden hareket ettiremiyorsanız yol yardımını arayabilirsiniz.

Sigorta şirketiyle imzalamış olduğunuz poliçenin üzerinde kasko desteğinin yol yardımı hasarını karşılaması gibi bir durum söz konusu değildir. bunun için hizmet aracınızı alıp servise teslim ettikten sonra sona erer.  Çekici hizmeti günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi olduğu için sürücülerinde yolculuk esnasında rahat etmeleri için sigorta şirketleri çekici hizmetini trafik sigortasına da ek bir teminatla eklemişlerdir. Bazı sigorta şirketleri bunu ekstra ücretle yaparken bazıları da hediye niteliğinde sunabilirler.

05 Mart 2019
170 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al