Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Hastane Masrafları Trafik Sigortası Kapsamında mı?

Hastane Masrafları Trafik Sigortası Kapsamında mı?

Türkiye’de trafik sigortası yasalarla yaptırılması zorunlu olan uygulamalar arasında gösteriliyor. Çünkü olası bir kaza neticesinde üçüncü taraflarda meydana gelebilecek maddi ve manevi kayıplar trafik sigortası tarafından belli limitler dahilinde karşılanır. Trafik sigortasını yaptırmayan hiçbir araç kara yoluna çıkamaz. Çıktığında trafikten men edilir, parka çekilir ve ağır cezalar ödemek zorunda kalırsınız. Üstelik çıkarabilmek içinde o yaptırmadığınız sigortayı da mutlaka yaptırmanız gerekecektir. Trafik sigortası yalnızca karşı tarafta meydana gelen hasarları karşılar bunun içinde kasko sigortasından farklıdır. Bazı insanlar kasko ile trafik sigortası arasındaki farkı karıştırırlar ancak en temel farkta budur.

Trafik kazasında karşı tarafa ödenecek olan limitler trafik sigortası yapılırken belirlenmiş olan limitler dahilinde yapılır. Bu aslında pek çok sigortalının da bilmediği bir durumdur. İnsanlar trafik sigortaları olması halinde olası bir kazaya karıştıklarında karşı tarafın tüm masraflarının kendi sigortaları tarafından ödeneceğini düşünürler. Evet bir anlamda haklılardır lakin burada limitler dahilinde söz konusu olacaktır. Örneğin siz aracınızla kaza yaptınız ve trafik sigortası poliçenizde limit 100 bin olarak belirlenmiş ama sizin yaptığınız kazanın maliyeti 125 bin TL bu durumda geri kalan 25 bin TL sizden tahsil edilir 100 bin lira sigorta firması öder.

Trafik Sigortası Kapsamı

Trafik sigortası kapsamı yukarıda da belirttiğimiz gibi limitler dahilindedir ve bunun için her trafik sigortasında fiyatlar sabit değildir. Bazı kişiler trafik sigortasına ek teminatlar ve limitler ekleterek fiyatın daha da yükselmesini sağlayacaktır. Bunun için trafik sigortasında fiyat alınırken birkaç tane sigorta şirketiyle görüşmekte fayda vardır. Biz HKsigorta olarak bunu sizin yerinize üstleniyor ve tüm sigorta firmalarından aldığımız teklifleri değerlendirip en düşük olan rakamı size sunuyoruz. 

Trafik Kazalarında Tedavi Masrafı

Gelelim sorumuzun yanıtını vermeye trafik kazalarında her yıl binlerce insan yaralanıyor ve hayatını kaybediyor. Maalesef kazaların önüne geçebilmek mümkün değilken kazalardan sonra yaşanacak hastane süreçleri de oldukça can sıkıcı bir hale dönüşebiliyor. Kaza sonrasında tedavi masrafları konusunda yeni yürürlüğe giren düzenlemelerle birlikte artık tedavi süreci SGK’ya devredilmiştir. Buna göre SGK tüm masrafları ödemek durumundadır. Ancak sigorta şirketleri de Trafik Mecburi Mali Mesuliyet Sigorta Poliçesi kapsamında ödeme yapmak zorundadırlar.

24 Mayıs 2019
285 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al