Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Yenidoğan ve Bebek Sigortası

Yenidoğan ve Bebek Sigortası

Sigorta hizmetlerinin kapsamına baktığımız zaman insanların sağlıklarını ön plana alarak onların daha konforlu bir şekilde tedavi sürecini tamamlamalarını sağlamaktır. Doğum sigortası ise rutin gebelik döneminde anne adayının kontrollerini, tahlil, tetkik ve doğum masraflarını karşılayacak olan bir sigorta türüdür. Sigorta şirketleri doğum sigortasını anne adayları için 9 aylık süre boyunca teminat altına alır ve anne bu sigorta sayesinde gelişmiş ve teknolojik donatısı yüksek olan hastanelerde doğum yapabilmeyi sağlar. Kısacası doğum sigortasının amacı gebe annelerin ve bebeklerin sağlıklarını güvence altına almayı sağlamaktır. Bebeğin doğumdan sonra ilk muayenesi de doğum sigortası kapsamı içerisindedir. Bunun dışında yapılabilecek hiçbir sağlık harcamasında ödeme yapmazlar. Yani bebeğiniz doğumdan sonra kuvöze girecekse bunu cebinizden ödemeniz gerekiyor.  Ancak doğumdan sonra da bebeğimin sağlık giderlerinin özel sağlık sigortası kapsamında olmasını istiyorum diyorsanız o zaman yenidoğan sağlık sigortası yaptırmanız gerekli.

Yenidoğan sağlık sigortası doğum sonrasında bebeğinizde oluşacak komplikasyonlar için bebeğinizi güvenceye alacaktır. Ancak yenidoğan teminatı sadece özel sağlık sigortasına eklenebilecek olan bir sigorta türüdür. Bunun için ayrıca yenidoğan sigortası yaptırmanız mümkün değildir. Peki bu sigortanın kapsamı ne şekildedir derseniz onu da detaylıca açıklayalım.

Yenidoğan Sağlık Sigortası Nedir?

Yenidoğan sigortası doğum teminatının satın alınmış olması sonrasında poliçeye eklenebilecek bir sigorta türüdür. Kapsamı teminatlar dahilindedir ve bebeğinizin hastanede kaldığı süre boyunca bebeğiniz aşağıdaki hizmetlerden en iyi şekilde yararlanabilecektir.

  • Hemşire takibi
  • Doktor takibi
  • Aşı
  • Küvöz masrafları
  • Laboratuvar testleri
  • Kalça ultrasyonu
  • İşitme testi

Her sigortada olduğu gibi yenidoğan sigortası da limitler doğrultusunda geçerli olan bir sigortadır. Eğer ki sizin tedavi giderleriniz sigorta limitinizi aşarsa sonrasında sigortanızda sona erer. Ancak bebeğinizi anne ve babanın tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine eklenmesini sağlayabilirsiniz. yenidoğan sigortasında süre söz konusudur bu da bebeğinizin doğduğu günden itibaren en geç 15 gün içerisinde sizin sigortanıza ek teminatla bildirilmesi gerekiyor. Bu sürenin sonunda sigortayı ekletmeniz mümkün değildir. Bebekler bu şekilde bir sigorta işlemine tabi olduklarında sigorta yenileme süreleri ömür boyuna çıkar. Bu da bebeğinizin bundan sonraki yaşamı içerisinde özel hastanelerden ücretsiz bir şekilde yararlanabileceği anlamına gelecektir.

05 Mayıs 2019
217 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al