Özel Sağlık Sigortasında İstenilen Belgeler

Özel Sağlık Sigortasında İstenilen Belgeler

Özel sağlık sigortası olası bir kaza ya da hastalık sonrasında bütçenizi aşabilecek sağlık harcamalarına karşı sizi güvence altına alan bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortasında iki grup kapsam vardır. Bunlardan birincisi ayakta tedavi ikincisi ise yatarak tedavidir. Sağlık sigortasında istenilen seçeneğe göre tedavi sürecinizi de ilerletmiş olursunuz. Ancak siz özel sağlık sigortanıza ek hizmetler almak istediğiniz zaman ise teminatlara göre fiyatlar da farklılıklar oluşacaktır. Özel sağlık sigortası tekliflerini etkileyen nedenlerin balında sigortalı olan kişinin verdiği bilgiler vardır. Buna göre sizin vereceğiniz bilgiler doğrultusunda fiyatlarda indirim ya da yükselme meydana gelebilir. 

Bu bilgilerin neler olduğu ise şu şekildedir. 

  • Kişinin mevcut sağlık durumu
  • Hastalık geçmişi
  • Aileden kaynaklı (genetik) durumlar
  • Kalıtsal bir hastalığının olup olmadığı

Yukarıdaki bilgiler kişinin hayati risk durumunu gösterecektir. Bunun için de sağlık sorunu yaşama olasılığı yüksek olan kişilerin sigorta primleri daha yüksek olurken hastalık riski az olan kişilerin primleri de daha az olacaktır. Özel sağlık sigortasının avantajı ne kadar erken başvurursanız  o kadar iyi olduğudur. Genç yaşlarda hastalık riskiniz az olacağından dolayı primleriniz de daha düşük olacaktır. Bunun içinde genç yaşlarda yaptırmak her zaman daha mantıklıdır. Özel sağlık sigortası yaptırmadan önce detaylı bilgiler edinilmesi önemlidir. Bu sayede tedavileriniz konusunda faydalanmadan önce nasıl haklara sahip olduğunuzu da öğrenmiş olursunuz. Mesela bunu şöyle açıklayalım sağlık sigortası alan bir sigorta firmasının anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları vardır tedavileriniz için bu kuruluşları seçmeniz gerekiyor. Dolayısıyla sizin bulunduğunuz yerde anlaşmalı bir özel hastane yoksa o zaman bu sigortayı yaptırmak mantıklı olmaz. Ancak anlaşmalı kaliteli hastanelerin olduğu sigorta şirketleri her zaman tercih edilmelidir.

Sigorta şirketleri kendi firmaları bünyesinde çeşitliliklerini artırabilmek adına insanların ihtiyacı olabilecek sağlık sigortalarını sunmuşlardır. Limitli ya da limitsiz seçenekler koyarak avantajlı teminatlar oluşturulmasını da sağlayarak daha kaliteli hizmet ve daha sorunsuz sağlık hizmeti almalarını hedeflemişlerdir. Bunun için sigortanızı yaptırmadan önce poliçenizi, anlaşmalı sağlık kuruluşlarının hangileri olduğunu net bir şekilde araştırmalı ve kafanıza yattıktan sonra işleme geçmelisiniz.

29 Haziran 2019
490 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al