Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kasko Sigortası ve Otomatik Araçlar

Kasko Sigortası ve Otomatik Araçlar

Kasko isteğe bağlı olan bir güvence bunun için de aracınıza kasko sigortası yaptırdığınız zaman olası kazalara karşı aracınızı koruma altına almış olursunuz. Kasko sigortası güvenliği sağlarken bunu belli teminatlar çerçevesinde yapar. Dolayısıyla kasko sigortanızı yaptırırken öncelikli olarak hangi teminatı aldığınızı bilmeniz gerekiyor.

Kasko sigortası olan bir sürücü trafikte kendisini daha rahat hissedeceğinden dolayı bu durumun kendisine kazancı yalnız maddi değil aynı zamanda manevi de olacaktır. Her sürücü kasko sigortasını yaptırdığında aslında bir anlamda sürüşle ilgili güvenliğini de yapmış olacaktır. Kasko sigortası isteğe bağlı olurken trafik sigortası zorunlu olan bir güvencedir ve her motorlu aracın mutlaka trafik sigortasını yaptırması gerekiyor.

Otomatik Vitesli Araç Kullanımın Detayları

Otomatik vitesli araçlar her zaman büyük bir kolaylık sağlamaktadır özellikle İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız otomatik vitesli arabalar hayatınızı kolaylaştırır. Bu araçların rahatlığı ve konforu anlaşıldıktan her geçen gün otomatik araç kullanımı da artmaktadır.

Kasko sigortası teklifi al

Bu araçlardan yüksek performans almak istiyorsanız bazı adımları doğru atmanız gerekir. Otomatik vitesli arabaların performansı düz vitese göre biraz daha düşük olabilir ancak doğru uygulamaları yaparsanız düz vitesli araçlar gibi performans alabilirsiniz. Otomatik vitesli araçlar ülkemizde diğerlerine göre daha pahalıdır özellikle yeni araba alacaksanız yüksek tutar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kullanımı düz vitesli araçlara göre çok daha kolaydır ancak bunda da dikkat edilmesi gereken çok sayıda husus vardır. İyi bir performans almak istiyorsanız gaz pedalına bastıktan sonra P yani park ile N yani boş vites seçeneğinden başka seçeneğe geçmemelisiniz. Aracınızla seyir halinde giderken kesinlikle P yani park konumuna vitesi geçirmeyin bu ciddi sıkıntılara neden olur. Aracınız tamamen durmadan geri vites yani R konumuna almayınız. L vites kısmına geçtikten sonra 50 KM üzerine hıza çıkmamanız gerekir. Performansınızın her zaman yüksek olmasını istiyorsanız şanzımanın yağ kontrollerini sürekli yaptırmalısınız.

Yokuş aşağıya giderken N yani boş uygulamasına geçmeyin bu çok tehlikelidir. Otomatik şanzımana sahip araçlarda iterek çalıştırma diye bir şey yoktur bunu yaparsanız aracı daha kötü bir hale getirebilirsiniz. 

26 Mart 2020
74 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al