Doğum Kontrolü ve Hapları

Doğum Kontrolü ve Hapları

Hangi doğum kontrol yönteminin sizin için en iyisi olduğunu belirlemenize yardımcı olması için yaşam tarzınızı, kişisel tercihlerinizi ve sağlık durumunuzu göz önünde bulundurun. Aile planlaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Doğum kontrol cihazlarının vücudunuzda olması sizi rahatsız ediyor mu? Her gün aynı saatte hap mı alıyorsunuz? Çocuk sahibi olma istememe nedeniniz nedir?

Kendiniz, eşiniz ve ilişkiniz hakkında dürüst bir değerlendirme yapmanız önemlidir.  

Doğum Kontrol Hapları

Doğum kontrol hapları yaygın tercih edilen yöntemdir. Doğum kontrol hapları almayı düşünüyorsanız, düşündüğünüzden daha fazla seçeneğiniz olabilir.

Kombinasyon doğum kontrol haplarını veya mini hapları seçerek başlayacaksınız. Kombine doğum kontrol haplarını seçerseniz, başka bir seçeneğiniz olur – geleneksel paketler veya sürekli dozlama. Geleneksel doğum kontrol haplarıyla her ay adet görürsünüz. Sürekli dozlanan doğum kontrol hapları ile yılda sadece dört kez adet döneminiz olabilir veya adetinizi tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tabii ki, her doğum kontrol hapı türünün kendi riskleri ve faydaları vardır. BU haplar konusunda Temel bilgileri öğrenin ve ardından sizin için en iyi doğum kontrol hapını belirlemek için doktorunuzla görüşün.

Yakın zamanda hamile kalmak istiyorsanız bu durumda farklı doğum kontrol haplarını tercih edebilirsiniz. Bu haplar aynı gün ve tek seferde alınan haplar olduğundan dolayı daha sonraki zamanlarda etkisi olmayacaktır.

Doğum kontrol yöntemlerinden bazıları şöyledir:

  1. Rahim içi bir cihaz
  2. Gebelik önleyici implant
  3. Gebelik önleyici enjeksiyon

Bu tür bir doğum kontrolü için mutlaka doktor muayenesi gerekir. Etkinliğinin ve kullanım kolaylığının yanı sıra bu cihazlardan herhangi bir tanesini seçtiğinizde doğum sonrası için yeniden planlamanızı yapabilirsiniz 

Doğum Öncesinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Doğum öncesi ve sonrası gebelik için çok önemlidir. Yalnız gebelik sırasında değil aynı zamanda gebelik sonrasında da bebek ve annenin sağlığını düşünmek gerekir. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde gebeliğinizi planlı olarak gerçekleştirmeniz halinde gebelik sürecinizi istediğiniz özel hastanede geçirebileceğiniz gibi aynı zamanda doğumunuzu da yine bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bebeğiniz doğum sonrasında da ömür boyu sağlık sigortası olma imkanı yakalamış olacaktır.

Hksigorta.com’dan sağlık sigortası teklifinizi alabilirsiniz.

02 Ekim 2020
217 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al