Aracınızı Güvence Altına Alacak Sigorta

Aracınızı Güvence Altına Alacak Sigorta

Otomobiller gün içerisinde ihtiyacımızı karşılayan en önemli ulaşım araçlarımızın başında gelir. Ancak bir otomobil sahibi olmak beraberinde bir takım riskleri de getirecektir. Örneğin yangın, hırsızlık ve kaza gibi durumlar her zaman olasılıklar dahilindedir. Bunun içinde çeşitli sigortalar geliştirilerek otomobillerin güvenliği üst seviyelere kadar taşınmıştır. Ancak otomobilinizi tam olarak güvence altına alabilmek için mutlaka hangi sigortaları yaptırmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Zorunlu Trafik Sigortası

Türkiye’de kara yolunda seyahat eden her otomobil zorunlu trafik sigortasını yaptırmak zorundadır. Bunun için trafik sigortası zorunlu bir uygulamadır ve amacı karşı sürücünün zararını maddi ve manevi olarak güvence altına almayı sağlar. Her araç sahibi aracına trafik sigortası yaptırması gerekir ve yaptırmaması halinde ise bunun bir takım cezai yaptırımları olduğunu da bilir. Trafik sigortası her yıl yenilenmek zorundadır. Yani sigortanızı yaptırdığınızda 12 aylık süre içerisinde güvence altına alınmış olursunuz. Bunun yanı sıra sigortanızı sürekli olarak yenilediğiniz içinde hasarsızlık indirimi alırsınız. bu da sizin daha ekonomik olarak sigortalanmanızı sağlamış olacaktır. Trafik sigortasında hesaplamalar sahip olduğunuz otomobilin yaşına ve modeline göre belirlenir.

Kasko Sigortası

Otomobil sürücülerinin yaptırması gereken diğer bir sigorta türü ise kasko sigortasıdır. Kasko yalnızca sürücünün kendi zararını karşılayacağından dolayı yaptırıp yaptırmamak size bırakılmıştır. Ancak günümüz şartlarında üretilmiş araçlara ve bu araçların teknik aksamlarına baktığımız zaman kasko sigortasının da en az trafik sigortası kadar zorunlu olduğunu söyleyebiliriz. Trafiğe her gün binlerce otomobil çıkıyor ve bu da kara yolunda daima yeni araçların giriyor olması demek. Artan araç sayısıyla trafikte hareket halindeki araçları göz önünde bulundurduğumuz zaman kaza riski de giderek yükseliyor.  Üstelik kasko sigortası sadece aracın kaza yapması değil çalınması, yanması, suya kapılması ve benzer birçok konuda devreye girerek zararın karşılanmasını sağlar. Kısacası kasko sigortası her araç sürücüsü için tam koruma sağlayan bir güvencedir.

Sigorta şirketleri sürücülerin ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla sürekli olarak kendilerini yeniler ve yeni ürünlerle birlikte hizmetlerini çeşitlendirmeye çalışırlar. Kaskoda fiyatları belirleyen faktörlerin başında da değer listesi gelir. Her yıl yenilenen fiyat listesine göre kasko sigortasında fiyatlar belirlenmiş olacaktır.

09 Temmuz 2019
465 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al