Kasko Sigortası Transferi Nasıl Yapılır?

Kasko Sigortası Transferi Nasıl Yapılır?

Biz bu zamana kadar hep kasko sigortası nasıl yapılır, fiyatları nelerdir ve kaskonun avantajları gibi konulardan bahsettik ancak bir de kasko sigortasının transfer işlemi söz konusudur. Bunun için bu makalemizde kasko sigortası transferi nasıl yapılır? Bu konu hakkında bilgiler verelim istedik. Aslına bakarsanız kasko transferi işlemi net bir şekilde anlaşılması açısından belirtelim eski poliçenin iptal edilerek yerine yeni poliçenizin kesilmesi demektir. Bu nedenle iptalden dolayı kar ettim diye düşünmek yerine kasko sigortasının sağlamış olduğu avantajları göz önünde bulundurmak çok daha mantıklı olacaktır. 

Kasko Sigortası Transfer İşleminde Kâr Elde Ediliyor mu?

Kasko sigortası transferi çok fazla yapılan bir işlem değildir. Nedeni ise sigorta şirketleri tarafından çok açıklayıcı bilgilerin olmamasıdır. Çünkü kasko şirketleri böyle bir durumdan çok karlı çıkmayacaktır. Bunun yanı sıra.

Yeni Sigorta Şirketinde Hasarsızlık İndirimim Devam Ediyor mu?

Trafik sigortası ya da kasko sigortası olsun aracınız için hasarsızlık indirimi almışsanız bu sizin kazanmış olduğunuz bir haktır. Yani olası bir kaza durumu meydana gelmeden bu hak hiçbir şekilde ortadan kalkmaz. Hasarsızlık indiriminin amacı sigortalıya hoş görünmektir bunun için sigorta şirketinin vermiş olduğu bir söz olarak değerlendirmek yerinde olacaktır. Sigorta şirketleri müşterilerini risk kapsamına almadığında onlara elle tutulur olan bir fark ortaya çıkarmış olacaktır. 

Kasko Sigortası İptali ve Ücret İadesi

Kasko sigortasını iptal işleminde sigorta şirketinizi bilgilendirmeniz gerekir. Eğer siz iptal için bildirimde bulunursanız doğrudan sigortanız iptal edilecektir. Bu durumda ise sigorta firmanız kalan gün sayısını hesaplayarak size geri ödeme yapar. Eğer ki kredi kartına taksitle ödeme yapılmışsa bu durumda geri ödeme karta olacağından dolayı taksitli olarak ödeme iade edilir.

Kasko sigortası ürün çeşitleri hakkında bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Kaskomu Ne Zaman Başlatabilirim?

Kasko sigortası ya da diğer sigortalar yasal olarak öğlen 12’de başlar ve yine aynı saatte bir yıl sonra sona erer. Ancak siz sigortanız için özel olarak saat ve tarih belirtmişseniz bu durumda saatinizde yasal olara sigortanız tamamlanacaktır.  

Hksigorta.com’da kasko sigortanızı yaptırabilir transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

14 Ocak 2020
355 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al