Aracımı Kiraya Vererek Gelir Elde Edebilir miyim?

Aracımı Kiraya Vererek Gelir Elde Edebilir miyim?

Günümüz şartlarında bir araç sahibi olmak da olmamakta zor. Almak için çok para biriktirmeniz ya da kredi borcuna girmeniz gerekirken aracınızı aldıktan sonra da bakım, vergiler, sigortalar derken önemli bir para harcaması yapmak zorunda kalırsınız. İşte bu nokta da bazı sürücüler satın aldıkları araçlarından aynı zamanda ek gelir elde etmeyi düşünür ve bunun içinde akıllarına ilk gelen soru aracımı kiraya vererek gelir elde edebilir miyim? Olmuştur. Evet, bizde bu sürücülerin kafasındaki sorulara bir nebze olsun açıklama yapalım istedik.

Türkiye’de teknoloji hızlı bir şekilde ilerlerken aynı zamanda teknoloji konusunda da boş durmuyoruz. Her sektörde olduğu gibi araç kiralama sektöründe de dijital dönem kullanılıyor ve bazı platformlar oluşturularak insanların buradan araçlarını kiraya verebilmeleri için yönlendirmeler yapılıyor. Piyasa şartlarından daha uygun fiyatla yapılacak olan sistem giderek de yaygınlaşıyor.

Aracınızı platformların dışında kendinizde kiraya verebiliyorsunuz. Bunun için bazı kurum ve firmaları takip etmelisiniz. Kurumlar belli bir model ve kilometrenin üzerinde olmayan ve kendi işlerine yarayabilecek olan araçların kiralamasını yapıyor. Kiralama genelde 3 yıl ile 5 yıl arasında yapılıyor ve bu süre içerisinde aylık olarak aracınıza ücret ödeniyor. Ücret belirlenmiş olan tarihler arasında sizin hesabınıza yatıyor. Bu 3-5 yıllık süre içerisinde aracın sahibi siz olmuş olsanız bile sözleşmeniz karşılığında aracın tüm kullanım haklarını firmaya ya da kuruma devrediyorsunuz ve onlar anlaşmanız doğrultusunda aracı kullanıyorlar.

Nasıl Bir Anlaşma Yapılıyor?

Bu anlaşma esnasında bazı sürücüler aracın tüm bakımlarını ve sigorta masraflarını kendileri yapıyor ve bunun içinde alınacak olan aylık ücretler buna göre belirleniyor.

Bazı sürücüler ise aracı karşı tarafa kiralarken aracın hiçbir masrafına karışmıyorlar. Aracın tüm kullanım haklarıyla birlikte bakım ve sigorta masrafları karşı tarafa bırakılıyor.

Bu yukarıdaki her iki seçenekten bir tanesini firmanın ve sizin talepleriniz doğrultusunda seçebiliyorsunuz ve bu geçen süre içerisinde araç üzerinden kazanmış olduğunuz parayla yeni bir araç alabiliyorsunuz.

Neden Araç Üzerinden Gelir Elde Etmeliyim?

Aracınız üzerinden gelir kazanmak istediğinizde aracınıza ödediğiniz paranın geri dönüşümünü sağlıyor ve bunu farklı bir kazanç kapısı haline dönüştüre biliyorsunuz.

20 Eylül 2019
465 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al