Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri hususların başında hangi hastanelerde geçerli olduğudur. Bilindiği üzere tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmeniz için öncelikli olarak mutlaka SGK’nızın olması gerekiyor.  Tamamlayıcı sağlık sigortasının hangi hastanede geçerli olduğu konusunda ise sigorta şirketinize danışmanız gerekiyor. Eğer sigorta şirketiniz hangi hastaneyle anlaşma sağlamışsa tedavinizi de o hastanelerde yaptırabilirsiniz. 

Tamamlayıcı sağlık sigortasında önemli olan hastanedir. Örneğin sizin bulunduğunuz yerde sigorta şirketiyle anlaşmalı bir hastane bulunmuyorsa bu durumda sigorta yaptırmanız da gereksiz olacaktır. Ancak Ankara gibi büyük bir şehirde yaşadığınızı düşünürseniz sigorta şirketiyle anlaşmalı olmayan bir hastanede neredeyse yok denilecek kadar azdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası almadan önce eğer sürekli gittiğiniz bir doktor ve hastane var ise hastanenin sigorta şirketi ile anlaşması olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırırken güncel olan hastanelerin listesini merak ediyorsanız sigorta şirketinizin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitede hangi hastanelerde anlaşmalı olduğu yazmakta.  Ya da gideceğiniz hastanenin böyle bir hizmeti olup olmadığını hastanenin internet sitesinden de öğrenebilirsiniz.  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasıyla Muayene

Tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırdınız ve sonrasındaki süreçte de hastalandınız bu durumda izlemeniz gereken yol ise şu şekilde olacaktır.

Hastaneye gittiniz ve içeriye girdiniz bu durumda sigortalı olduğunuzu belirtmeniz yeterli oluyor. Hastaneden sigorta şirketinizle iletişime geçilerek gerekli hassasiyet gösteriliyor ve hizmeti kesintisiz bir şekilde alabiliyorsunuz. Eğer ki hastanede kalış süreniz 24 saatten az olursa bu durumda ayakta tedavi teminatınız devreye giriyor. 24 saatten fazla süre boyunca hastanede kalırsanız o zaman yatarak tedavi teminatınız devreye giriyor. Bu iki hizmeti birbirinden ayıran pek çok önemli nokta vardır ve önemli olan bu hizmetin ne şekilde alınabileceğinizi daha öncesinden incelemeniz ve ona göre poliçenizi belirlemenizdir.

Yatarak tedavi teminatı çok geniştir, ameliyata varıncaya kadar her türlü sağlık sorunlarınızda devreye girer ve konforlu bir şekilde sağlık hizmeti almanızı sağlar. Tamamlayıcı sağlık sigortasında bilmeniz gereken en önemli nokta geçmişten gelen hastalıklarınızın bu teminat kapsamında değerlendirilmiyor olmasıdır. Bunu bilmeden hastaneye giderseniz o zaman geçmişteki hastalıklarınızın tedavisi için para ödemek zorunda kalırsınız.

23 Aralık 2019
142 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al