Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasından daha önceden belirlenmiş olan yaş sınırları içerisinde olan herkes istediği gibi yararlanabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken karşınıza iki farklı seçenek çıkar ve bu iki seçeneğinde birbirinden farklı avantajları olacaktır. Bu iki seçenek ise ayakta tedavi ve yatarak tedavidir. Ne zaman başımıza neler gelebileceğini bilemeyiz bunun içinde bazı kişiler devlet hastanesi ya da üniversite hastaneleri önündeki kuyruklara girmek istemediğinden tedavilerinin daha konforlu bir şekilde yapılmasını tercih eder. Bunun içinde SGK’nın kendilerine tanımış olduğu bu hakkı kullanmak istemeyebilir. Ancak bu demek değildir ki SGK’dan doğan hakkınız olmayacak. Hemen durumu anlatalım özel bir hastaneye gittiniz ve konforlu bir şekilde tedavi olmak istiyorsunuz. Bunun için öncelikli olarak sizin SGK’lı olmanız gerekiyor. Tamamlayıcı sağlık sigortanız ise sizi ekstra çıkacak olan külfetten kurtaracaktır. SGK bilindiği gibi özel hastanelerde ortaya çıkan masrafların belli bir bölümünü karşılıyor ancak karşıladığı bölüme baktığınız zaman yine de sizin cebinizden ciddi bir rakamın çıkacağını söyleyebiliriz. Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise dikkat edilmesi gereken bir takım önemli hususlar var. Örneğin belli şartların yerine getirilmesi bir gerekliliktir. Bunlar nelerdir derseniz hemen açıklayalım.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartı?

  1. T.C. vatandaşı olmak
  2. SGK kapsamında olmak
  3. 0–55 yaş aralığında olmak

Bu belirtilmiş olan 3 maddeden herhangi birisi size uymuyorsa o zaman tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti almanız mümkün olmayacaktır. 

Neler Teminat Altındadır?

Burada belirleyici faktör sizin imzalamış olduğunuz poliçenizdir. Poliçenizde yatarak tedavi var ise bu durumda hastane masraflarınızın tamamı karşılanır. Ama siz ayakta tedaviyi seçtiğiniz de yatarken karşınıza çıkacak ücretleri sigorta şirketi karşılamaz. Poliçenize doğum teminatını eklemeniz durumunda doğum sürecinizle ilgili olarak gereken her türlü tedavi masraflarınız karşılanmaktadır.  Yatarak tedavi teminatlarınızda ise ameliyat, medikal tedavileriniz ve küçük olan cerrahi müdahalelerinizde bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası Türkiye’nin her noktasında geçerli olan bir uygulamadır. Ancak bu uygulamadan yararlanabilmek için öncelikli olarak gittiğiniz özel hastanenin de SGK ile anlaşmalı olması gerekiyor. Aksi takdirde sigorta şirketi ödemenizi karşılamayacaktır.

21 Şubat 2019
182 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al