Kasko Sigortası Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Kasko Sigortası Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Türkiye’de sürücülerin halen kasko sigortasına ilgileri beklenen düzeyde olmamasına karşın eskiye nazaran ciddi oranda bir yükselişin olduğu da gözle görülebiliyor. Sürücülerin bazıları araçlarına maddi durumlarını göz önünde bulundurarak kasko yaptırmıyor olsalar da bir kaza anında aslında kaskoya ödenen paranın da yüksek olmadığı ortaya çıkıyor. Sürücülerdeki genel mantık ise kasko fiyatları yüksek ve ben bu nedenden dolayı da boş yere para vermek istemiyorum. Ama az önce dediğimiz gibi de bir kaza anında kasko bedelinin 10 mislisini ödemek zorunda kalabiliyorlar. İşin mantık kısmında maalesef durum böyle ancak bir de işin teknik boyutu var. Bunun içinde sürücüler acaba kasko sigortası ne zaman yaptırılmalıdır şeklinde bir sorunun yanıtını almaya çalışıyorlar. Bizde hksigorta.com olarak bu sorunun yanıtını verelim istedik.

Kasko Ne Zaman Yapılmalı?

Eğer sıfır bir araç alıyorsanız kaskonuz zaten anında yapılıyor. Çünkü yeni bir aracın başına gelebilecek şeyleri eski bir araçtan çok daha riskli. Sıfır aldığınız bir araca kasko sigortası yaptırmaz,erteler daha sonrasında yaptırırım derseniz olası bir sıkıntıda da cebinizden ciddi paralar çıkacaktır. Burada bir şey var ki o da dikkat çekiyor. İnsanlar her ne kadar para benim için önemli değil deseler de mal canın yongasıdır. Dolayısıyla aldığınız sıfır bir aracın pert olması demek kaskonuz yoksa yüzlerce birikiminizin de çöpe gitmesi demektir ve bunu hiç kimse istemez. Bunun içinde sıfır araç sürücüleri bu şekilde bir riske hiçbir zaman girmek istemezler.

2. El Araç İçin Kasko Ne Zaman Yapılmalı?

Bir diğer durum ise ikinci el araçlarda yaşanıyor. Bazı araç sürücüleri ikinci el araçları için kaskoya ihtiyaç olmadıklarını düşünürler. Fakat bu kesinlikle yanlış olan bir durumdur. Çünkü ikinci el araçların teknik donanımları ve hata payları sıfır araçlara göre daha fazladır. Bunun içinde ikinci el aracınız için mutlaka kasko sigortası yaptırmanız gerekiyor. Benim aracım bakımlı ve ben iyi bir sürücüyüm diyebilirsiniz. Unutmayın ki araç sürerken kaza olma ihtimali her zaman vardır ve olası bir kazanın da süresi 2–3 saniyede yaşanıp biter bu da sizin göz açıp kapatmanı demek olacaktır.

Hksigorta.com ister sıfır aracınız isterseniz ikinci el aracınız için size uygun fiyatlarla Ankara kasko sigortası hizmeti verecektir.

17 Ocak 2019
344 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al