Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlıkta Ayakta Tedavi Nedir?

Tamamlayıcı Sağlıkta Ayakta Tedavi Nedir?

Özel sağlık sigortası yaptırmak isteyenlerin karşısına iki seçenek çıkacaktır. Bunlardan birincisi ayakta tedavi ikincisi ise yatarak tedavidir. Özel sağlık sigortası yaptırıldıktan sonra tedavi konusunda geç kalma gibi bir durum söz konusu değildir. Yani gittiğiniz anlaşmalı bir özel hastaneden çok hızlı sonuçlar alabilir ve durumun ciddiyetine göre hareket edebilirsiniz. Unutmamak gereken şey ise özel sağlık sigortasının geçmişten gelen hastalıkları kapsam içerisine almadığıdır. Yani hastalandınız ayakta tedavi sigortanız var hastaneye yattığınızda tedavi masraflarınız karşılanmayacaktır. Bu tedavi de ödeme ancak 24 saatin altında hastanede kaldığınızda olur. 24 saatten fazla hastanede kalmak yatarak tedavi teminatı kapsamında olur bu da geçmişten gelen bir hastalık sayıldığı için sigorta yaptıramazsınız.

Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası ile sigorta şirketlerinin anlaşmalarına bağlı olarak, poliçenizle birlikte size bildirilen kurumlardan dilediğiniz hastaneyi, sağlık merkezini, eczaneyi ve hekimi seçebilirsiniz. Böylece olası sağlık sorunlarınızı güvenilir ellerde, çağdaş ve kapsamlı bir hizmet anlayışı ile çözüme kavuşturmuş olursunuz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında iki türlü teminatın olduğunu belirttik. Bunlardan yatarak tedavi teminatı tek başına alınırken ayakta tedavi teminatı tek başına alınamayan bir sigortadır. Bu iki teminat arasındaki fark ise hastaneye yattığınız zaman ortaya çıkacaktır. 

HKsigorta.com’dan Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası teklifinizi alabilirsiniz.

Hastalığın tedavisi için cerrahi bir uygulama ya da hastanede yatış gerekiyorsa kullanılan teminat, yatarak tedavi teminatıdır. Sigorta şirketi oluşacak olan masrafları poliçede belirtilen yatarak tedavi limitleri içerisinde karşılar. Ameliyat giderleri, oda, refakatçi giderleri, özellikli tedavi, yoğun bakım giderleri, suni uzuv giderleri, ameliyat malzemeleri, küçük müdahaleler, evde bakım, acil durumlar bu kapsamda değerlendirilmektedir.

Ayakta tedavi teminatında şartlar sigorta poliçeniz üzerinde yazılı olacaktır. Örneğin doktor, ilaç, tahlil, röntgen, MR, tomografi, sintografi, koruyucu hekimlik, fizik tedavi, 0–6 yaş çocukluk aşıları gibi masraflar ayakta tedavi kapsamı içerisinde karşılanır. Özel sağlık sigortaları, hastalanmanız veya kaza geçirmeniz sebebiyle tedavi ihtiyacınız olması durumunda sizin ve ailenizin en önemli yardımcısıdır. Büyük masraflara sebep olabilecek sağlık harcamalarınızı teminat kapsamı ve teminat limitleri dâhilinde karşılar. Sağlık sigortasını mutlaka yaşınız geçmeden ve sağlıklıyken almalısınız.

14 Şubat 2020
101 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al