Bağışıklık Sistemimi Nasıl Güçlendirebilirim?

Bağışıklık Sistemimi Nasıl Güçlendirebilirim?

Kış geldi ve bugün internette en çok aranan kelimelere baktığımız da nezle nasıl geçer, grip salgını hakkında bilgiler ve bağışıklık sistemimi nasıl güçlendirebilirim konusunda oluyor. Biz de buradan yola çıkarak siz değerli takipçilerimizin bilinçlendirilmesi adına bağışıklık sisteminizi nasıl güçlendirebileceğinize dair bilgi vermek istedik. Kışın insan bağışıklığı daha zayıf bir konuma geliyor dolayısıyla hastalıklara da daha sık olarak yakalanıyoruz. Bunun ilk nedeni kalabalık ortamlar, çalışma ortamları gösterilebilir. Aşağıda vücudunuzun direncini artıran birkaç önemli başlığı sizinle paylaşalım.

Dengeli beslenme

İnsan vücudu karmaşık bir yapıya sahiptir. Vücudun mikroplardan korunabilmesi için tek başına yiyecekler önemli değildir. Bir insanın vücudu için en iyi yapabileceği şey dengeli beslenmektir. Bu sayede bağışıklık sistemi daha güçlü bir hale dönüşecektir.

C vitamini ve çinko

C vitamini vücuttaki akyuvarların sayısının artırılmasını sağlar. Bu sayede virüslerde çoğalabilmek yeteneklerini kaybedeceklerdir. Çinko ise bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi konusunda önemlidir. 

Zencefil

Zencefil insanın terlemesini kolaylaştırır bu sayede bağışıklık sistemi dengelenmiş olur. Vücuttan virüslerin ve de toksinlerin atılmasının en iyi yolu terlemektir.  İnsan terinin içerisinde dermcidin isimli bir madde vardır ve bu madde insanı hastalıklara karşı savaşırken yardımcı olur. Kısacası doğal bir antibiyotiktir diyebiliriz.

Şeker, Alkol ve Stres

Bazı yiyecek ve içecekler bağışıklık sisteminizin daha da zayıflamasına neden olacaktır. Alkol ve streste bunların başında gelir. Şeker ise bağışıklık sisteminin baskılanmasına neden olur.

Kronik Hastalıklar ve Sağlık Sigortaları

Kronik hastalıklar sağlık sigortası kapsamında değerlendirilmeyen türler arasında yer almaktadır. Kronik hastalık önceden ve doğuştan meydana gelebileceği gibi özel sağlık sigortası yaptırdıktan sonra da ortaya çıkabilen bir durumdur. Bu durumdaki farklılıkları etkileyen ise hastalığın ne zaman başladığı ile alakalıdır. Yani özel sağlık sigortalarının tamamı geçmişten gelen hastalıkları kapsam içerisine almadığı gibi belli bir yaştan sonra da yapmazlar. Bu nedenle olası riskler göz önünde bulundurularak hastalıklar kapınızı çalmadan önce özel sağlık sigortanızı başlatmanız faydalı olacaktır.

Eğer siz de sağlığınıza önem veriyor ve kaliteli sağlık hizmeti almak istiyorsanız bize ulaşarak Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti alabilirsiniz.

https://hksigorta.com/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

15 Ağustos 2020
116 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al