Kasko Sigortası Hangi Riskleri Kapsar?

Kasko Sigortası Hangi Riskleri Kapsar?

Otomobil sürmek her zaman bir risktir ve bir otomobili kullanırken bu riskleri bilir, göze alır ve ona göre hareket edersiniz. Sürücüler bu ciddiyetin farkında olduklarından dolayı araçlarını ve kendi ceplerini güvence altına almak için araçlarına kasko sigortası yaptırırlar. Bu sayede olası bir kaza durumunda araçta meydana gelen hasarlar sigorta şirketi tarafından karşılanacaktır. Kasko sigortasında ise teminatlar sigorta şirketine göre değişkenlik gösterebilir bunun için bir kasko sigortası yaptırmadan önce mutlaka sigorta şirketlerinden teklif almalı ve teminatlarını inceledikten sonra ona göre hareket etmelisiniz. Kasko sigortası yaptırırken parasından ziyade teminatları ve bunların kapsamının geniş olması daha önemli bir konudur. Hatta bazı sürücüler yaptırdıkları kasko sigortasına ek teminatlar da alarak sigortalarını çok daha güçlü hale getirirler.

Her sigorta şirketi müşterilerine kasko sigortası imkanı sunarken genel teminatları da aynı olacaktır. Ancak sigorta ve fiyatlarındaki farklılık ise ek teminatlarla belirlenir. Aracınıza yaptıracağınız ek teminatlar beraberinde kasko fiyatlarının da yükselmesini sağlayacaktır. Peki her sigorta şirketinin standart olarak sunduğu kasko sigortasında genel teminatlar nelerdir?

Kaskoda Genel Teminatlar

Genel bir kaskonun içerisinde ana teminatlar bulunmaktadır ve yukarıda da belirttiğimiz gibi bu teminatlar tüm sigorta şirketlerinde de hemen hemen aynı olacaktır. Kasko sigortası yaptırmak isteyen bir aracın sahibi standart kaskoyu yaptırmak zorundadır ancak dediğimiz gibi ek teminatlarla da kaskosunu daha genişletebilir.  Standart kasko teminatının neler olduğunu merak ediyorsanız onu da hemen aşağıda listeleyelim.

  • Çarpma
  • Çarpılma
  • Çalınma/Hırsızlık
  • Yangın

Aracınıza kasko sigortası yaptırdığınız zaman yukarıda belirtmiş olduğumuz durumlara karşına aracınızı da güvence altına almış olursunuz. Kasko sigortası yaptırırken öncelikli olarak risklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Mesela yaptığınız iş riskli ise bu durumda riskin kapsamına göre kasko sigortanıza ek teminatlar yaptırabilirsiniz. Kasko sigortasında önemli olan konu işinizin riskine göre yaptırmaktır. Ek teminatlar ise sigorta şirketlerine göre farklı olabilir. Sigorta şirketleri son dönemlerde ise ek teminatların neredeyse tamamını kasko sigortasına eklemişlerdir. Ancak yurtdışı ek teminatını burada teminat dışında tutar çünkü bu teminat herkesin işine yaramayacaktır. Böyle bir durumda ise belirtmeniz yeterli olacaktır.

07 Mayıs 2019
503 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al