Kasko Arabanın Arızasını Karşılıyor Mu?

Kasko Arabanın Arızasını Karşılıyor Mu?

Bir araç sahibinin kasko yaptırmasının en önemli nedeni olası bir kaza sonrasında araçlarında karşılaşacakları maddi sorunların düzeltilmesi konusunda sıkıntıya düşmemektir. Olası bir kaza sonrasında ortaya çıkan maddi kayıp fazla olabilir. Dolayısıyla cebinizden çıkacak olan fazla para da sizi o anda sıkıntıya düşürebilecektir. Kasko sigortası sizi bu sıkıntıdan kurtaracağından dolayı ödeyeceğiniz düşük bütçelerle aracınıza binerken soru işareti yaşamamış olursunuz. Bir insanın uzun yıllar boyunca yaptığı birikimlerini bir araca bağlamış olması ve aracında kaza sonrasında zarara uğraması istenilecek en son şeylerden bir tanesidir. Yani kasko sizi tüm bu sıkıntılardan kurtaracak olan bir güvencenin adıdır.

Kaskonun amacı sürücünün kendi aracındaki zararının karşılanmasını sağlamak olurken, trafik sigortasının tam tersi olacak şekilde hareket eder. Örneğin aracınızla kaza yaptınız ve suç sizde bu durumda karşı tarafın zararı trafik sigortanız sayesinde karşılanırken kasko sigortası sizin aracınızı karşılayacaktır. Ancak kafanızdaki soru işaretlerinden birisi de aracınızın arızasını karşılayıp karşılamadığı konusunda olabilir.

Araç Arızasını Kasko Karşılar mı?

Kasko sigortasının görevi araçta aniden meydana gelebilecek olan risklerin karşılanmasıdır. İşin özüne bakacak olursak her ne kadar aniden hasar meydana gelmesinden bahsediyor da olsak otomobilinizle trafiğe çıktığınız zaman başınıza her an bir şeyler gelebileceğini bilirsiniz. Bu olası bir ihtimaldir. Bunun yanı sıra bazı durumlar var ki siz dikkat etmezseniz o zaman o görünmez denilen kazalarda görünür olacaktır. Örneğin şöyle söyleyebiliriz. Siz aracınızın yağına ya da suyuna bakmazsanız o zaman aracınızda farklı hasarlar meydana gelebilecektir. İşte böyle durumlara baktığımız zaman bu kez aracınızdaki teknik arızalarında kasko sigortanız tarafından karşılanmayacağını söyleyebiliriz. Örneğin siz radyatör suyunu değiştirmezseniz o zaman arkasından sıkıntı getirecektir.

Aracınızda mekanik sorunlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken önemli husus aracınızın periyodik bakımlarını zamanında yaptırmanız konusunda olacaktır. Periyodik bakımları yapılan bir aracın mekanik sorun çıkarması çok mümkün olmayacaktır. Çıkarmış olsa bile diğer parçalara zarar vermeyeceğinden dolayı harcayacağınız paranın miktarı da düşük olacaktır. Sonuç olarak aracınız yalnızca sizin ulaşım için kullandığınız değil ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayabileceğiniz bir araçtır.

04 Ocak 2020
755 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al