Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kasko Sigortası ve Araç Bakımı

Kasko Sigortası ve Araç Bakımı

Kasko isteğe bağlı olarak yapılan bir güvencedir ve aracınız için yaptıracağınız kaskonuzu seçerken mutlaka dikkatli hareket etmeniz gerekir. Bazı sürücülerin araçlarına kasko sigortası yaptırırken tamamen fiyatlarına odaklandıklarını biliyoruz. Dolayısıyla bu da kasko sigortasında hata yapılmasına neden olacaktır. Örneğin şu şekilde açıklamamız gerekirse kasko sigortasını fiyat kaygısıyla yaptırdığınızda en ucuz olan teklifi düşünmeye başlarsınız. Bu da size verilen teklifte önemli olan bazı teminatların düşük olmasına ya da teminat limitinin az olmasına neden olacaktır. Belki kaza yapmadığınızda bunu fark etmezsiniz ancak kaza sonrasında fark ettiğinizde bu geç bir durum olacaktır. Kışın son günlerine geldiğimiz günlerde araçlarıyla ilgilenen sürücülerin de kış aylarında yapmaları gereken bakımları yeniden gözden geçirmeleri iyi olacaktır.

Kış Aylarında Araç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış ayları geldiği zaman araç bakımı ve takibi daha bir zorlaşır şartlar gereği son derece sıkıntılı anlar yaşayabilirsiniz. Yolda kalma gibi mağduriyetlerle karşılaşmak istemiyorsanız bir takım önlemler almanız gerekir.

Kasko fiyat teklifi al

Bu önlemleri sadece kışın değil tüm zamanlarda almak gereklidir ancak kış şartları daha bir sert olduğu için farklı önlemleri de almakta fayda vardır. Karşılaşılabilecek sıkıntıların başında buzlanma sorununuz gelir. Aracınızın camları buzlanabilir. Bu duruma müdahale etmek için buz kazıma aleti ya da buz spreyi bulundurmalısınız. Kazıma işlerini havalandırma sistemiyle yapmak isterseniz çok vakit kaybeder ve yorulursunuz. Yolda kalma ve acil durumlara karşı tedbirli olmak adına mutlaka ilk yardım çantası aracınızda olsun ayrıca durumunuzu belli etmek içinde mutlaka reflektörlü üçgen de hazır bulundurun. Yolda kalma ihtimali için kalın kıyafetler ve battaniye gibi gereçleri de yanınızda bulundurmanız gerekir. Kış aylarında araçla yolda kalma durumları çok fazla görülmektedir bu gibi durumlara karşı her zaman el feneri, cep telefonu bulundurulmalıdır. Cep telefonunuzun da tam şarj dolu bir şekilde yola çıkmaya özen göstermelisiniz.

Uzun yola çıkacaksanız ve sapa bir güzergah üzerinden gitmeniz gerekiyor yanınızda fazladan yiyecek bulundurmakta fayda vardır. Akü şarj kablosu da her araçta mutlaka bulunması gerekiyor uzun yolculuklar da her olası göz önünde bulundurmalısınız. Kısa yolculuklar için bile gerekli önlemleri almalısınız.

25 Mart 2020
83 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al