Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Trafik Sigortası Cezası Ne Kadar Oldu?

Trafik Sigortası Cezası Ne Kadar Oldu?

Trafik sigortası adından da anlaşılacağı gibi zorunlu olan bir sigorta türüdür. Dolayısıyla zorunlu olması da bir takım yaptırımları beraberinde getiriyor. İnsanların trafik sigortası olmadan yola çıkmalarının önüne geçebilmek amacıyla belirlenmiş olan trafik cezası 2018 yılı itibariyle 108 TL’den 134 TL’ye yükseltilmişti.

Her yıl ülke genelinde binlerce kazanın meydana geldiğini düşündüğümüzde araçların ve sürücülerinde bu anlamda bir koruma altına alınması gerekiyor. Zorunlu olan sigorta sayesinde ise sürücüler birazda olsa kendilerini güvende kabul ediyorlar. Trafik sigortası kendi aracınız ve sizin için olduğu kadar özellikle karşı sürücüler için çok önemlidir. Çünkü olası bir kaza durumunda eğer ki suç sizde değilse bu durumda karşı taraftaki aracın sigortası sizin tüm masraflarınızı karşılayacaktır. Sizde bir sürücü olarak üzerinize düşen görevi yapmalı ve trafik sigortanızı mutlaka cezaya bırakmadan yaptırmalısınız.

2019 yılı itibariyle emniyet bu konu üzerine biraz daha yoğunlaşmış ve bu anlamda çevirmelerin ve radarların sayısını da artırmıştır. İnsanların gidecekleri yere daha güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayabilmek adına yapılan denetimlerin sayısı çoğaldıkça insanlarda trafiğe çıktıklarında ya da yolculuk yaptıklarında daha dikkatli olmaya çalışıyorlar. Üstelik trafik sigortasını yaptırmamak size sadece yukarıda belirttiğimiz 134 TL’lik ceza ile sonuçlanmıyor. Durumun daha da ağırlaştırılması ve insanların bundan uzak durması için farklı önlemlerde alınmaya çalışılmış. Örneğin sigortasız aracınızla denetimlere yakalanmanız durumunda aracınız doğrudan otoparka çekilir. Otoparka çekilen bir aracı çıkarmak ise öyle düşünüldüğü kadar kolay olmayacaktır.  Örneğin aracınız otoparka çekildiğinde çıkarabilmeniz için öncelikli olarak trafik sigortanızı yaptırmanız gerekiyor. Sonrasında ise size kesilen cezayı ödemelisiniz. Bunun ardından ise otopark için ödemeniz gereken ücreti ödemelisiniz. Kısacası trafik sigortası olmayan bir araca binmek sizi ciddi anlamda külfete sokabilir. Bu nedenle de henüz trafik sigortanızı yaptırmadıysanız iş daha ciddi sonuçlara ulaşmadan önce mutlaka sigortanızı yaptırmalısınız.

2019 Yılında Trafik Sigortalarına Zam Yapıldı mı?

2019 yılında trafik sigortalarına zam yapılmadı. Hazine Müsteşarlığı ve Maliye Bakanlığı 2018 yılında zam yapılmayacağını daha önceden açıklamışlardı. Buna göre büyük ihtimalle trafik sigortasında 2019 yılı itibariyle zam yapılmayacak.

20 Temmuz 2019
186 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al