2020 PTT Çalışma Saatleri Kaça Kadar?

2020 PTT Çalışma Saatleri Kaça Kadar?

PTT son dönemde yaptığı yenilikler sayesinde işlem çeşitliliğine de önem veriyor. Bu anlamda ön plana çıkmayı başarmış olan kurumlar arasında gösteriyor. Devletinde bir takım işlemlerin yapılabilmesi için PTT’ye yönlendiriyor olması burada hizmet kalitesinin ve yoğunluğunun da ister istemez artırılmasını sağlıyor. Vatandaşlar artık pek çok işlem için PTT’nin yolunu tutuyor. Bu nedenle de bizde Hksigorta.com olarak sizlere 2020 PTT çalışma saatleri hakkında bilgi vermek istedik. PTT’lerde çalışma saatleri standardın yanı sıra özel ve dini günlerde de farklılık gösteriyor. Bu anlamda hafta içi, hafta sonu ve resmi tatiller olarak değerlendiriliyor.

Aşağıda yer alan tabloda genel olarak saatler konusunda bilgiler verilmiştir. Buna göre PTT’lerde bazı şubelerin cumartesi günü de hizmet verdiğini söyleyebiliriz.

PTT Hafta İçi Kaça Kadar Açık?

PTT hafta içinde pazartesinden cumaya kadar sabah saat 08.30 ile akşam 16.30 itibariyle açık kalıyor. Bu saatlerden sonra PTT’ler kapalı olacağından dolayı bir işlem yapılabilmesi mümkün olmuyor.

PTT Öğle Arası Ne Zaman?

Kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi özel sektör içerisinde de öğle arası tatili bulunuyor. Bu anlamda PTT şubeleri de öğle aralarında hizmet veremeyen kuruluşlar arasında bunun içinde hafta içinde öğle saat 12.30 ile 13.30 arasında PTT şubeleri kapalı olacaktır. 

Hksigorta.com’dan Ankara kasko sigortası teklifi al

PTT Hafta sonu Çalışıyor mu?

PTT, yazımızın başında da belirttiğimiz üzere bir kamu kurumu olduğu için; ülkemizde resmi tatil günleri olarak bilinen Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu kapalı olacaktır. Ancak bunun bir istisnası PİM dediğimiz Posta İşleme Merkezleridir. Buralarda sadece Cumartesi günü çalışma bulunmaktadır. Bu konuyu da ayrıca değineceğiz.

Resmi Tatillerde PTT Şubeleri Açık mı?

Türkiye’ de resmi tatil olarak belirlenmiş olan pek çok gün vardır. Bu anlamda PTT şubeleri de resmi tatil günlerinde kapalı olan kurumlar arasında yer almıştır. PTT ‘nin Resmi Tatil olarak kapalı olduğu günler aşağıda listelenmiştir.

  • 1 Ocak Yılbaşı Tatili – 1 gün
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı – 1 gün
  • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü – 1 gün
  • 19 Mayıs Atatürk ‘ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı – 1 gün
  • 15 Temmuz Demokrasi Bayramı – 1 gün
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı – 1,5 gün (28 Ekim yarım gün çalışmakta ve öğleye kadar açıktır)
  • Ramazan Bayramı – 3,5 gün (Arefe günü yarım gün çalışmakta ve öğleye kadar açıktır)
  • Kurban Bayramı – 4,5 gün (Arefe günü yarım gün çalışmakta ve öğleye kadar açıktır)
24 Temmuz 2020
306 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al