Kartım ATM’ de Kaldı Ne Yapmalıyım?

Kartım ATM’ de Kaldı Ne Yapmalıyım?

İnsanlar artık nakit para yerine kredi kartını kullanıyor ya da para kartını kullanmayı tercih ediyorlar. Bu kartlarına alışverişlerde kullanılıyor olması ve istenildiği zaman para çekilebiliyor olması sayesinde insanlarda cebinde para bulundurmak zorunda kalmıyor. Bu kartlar günlük yaşantımızın da bir parçası haline gelmiş durumda. Bankalarla olan münasebetin her geçen gün artmış olması aynı zamanda bu kartların kullanımı esnasında da başımıza farklı olayların gelmesini sağlayabiliyor. Örneğin ATM cihazlarında kartların sıkışması burada örnek olarak gösterilebilir.

Bir kişinin kredi kartı ya da para kartının ATM’ ye sıkıştığında hemen panik yaptığını biliyoruz dolayısıyla burada ilk yapması gereken şey panik olmamasıdır. Hatalı işlem yapılmasında ilk yapılması gereken şey kartı çekip almak ancak çekemediklerinde ATM cihazı kartı yutuyor. Dolayısıyla banka şubesinin önündeyseniz hemen içeri girerek kimliğinizi gösterip bir tutanak ile kartınızı yeniden geri alabilirsiniz. 

ATM cihazları bankanın yanında değilse o zaman direk olarak bankanın müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve kartınızın kapatılmasını talep ediyorsunuz. İşlemin yapılması kısa bir süre içerisinde gerçekleşiyor ve kartınızı kapatılarak yenisi size 2–3 hafta içerisinde gönderiliyor.

Bu durum son dönemlerdeki dolandırıcılık ve ATM düzeneklerinin çoğalması sonrasında hizmete geçirilmiş ve karttan para çekilmemesi sağlanıyor. Eğer ki cihazın yanında bu şekilde bir düzenek görmüşseniz bu durumda olay yerinden ayrılmadan müşteri hizmetleriyle temasa geçin ve kartınızla ilgili olan son durumu aktarın. 

Ankara Konut Sigortası Teklifi Al

Konut Sigortasına Taksit Yapılır mı?

Konut sigortası ya da DASK sigortası isteğe bağlı olarak taksitle yapılan güvence içerisinde yer alır. Sigortanızı yaptıracağınız şirkete göre değişen oranlarda taksitlendirme imkanı yapılarak konut ve DASK sigortanızı daha esnek bir şekilde ödeyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Hksigorta.com üzerinden bizimle iletişime geçerek hangi sigorta hizmetini almak istediğinizi belirtmektir. Uzman çalışanlarımız size maliyet ve taksitlendirme konusunda gerekli teknik desteği sağlayarak onaylamanız halinde tüm sigorta işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

Konut ve DASK sigortası ev sahibi olarak yaptırmanız gereken bir güvencedir. Kiracıysanız konut sigortası yaptırarak eşyalarınızı koruma altına alabilirsiniz. Bu da olası bir zarar durumunda zararınızın karşılanabilmesi anlamına gelecektir.

15 Temmuz 2020
306 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al