Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Yeni bir araç alıyorsanız ve ilk sahibi siz değilseniz o zaman bir takım önemli hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Yani satın aldığınız aracın geçmişiyle ilgili olan tüm bilgileri öğrenmiş olmak siz kullanırken kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayacağı gibi satarken de size kolaylık olacaktır. Çünkü herkes yeni bir araç aldığı zaman aracın geçmişte ne durumda olduğunu merak ederler. Bir aracın hasarlı olması demek onun satın alırken ki fiyatını da etkileyeceğinden dolayı kendinizi ona göre ayarlar ve bütçenizi belirlersiniz. Alacağınız aracın geçmişini biliyor olmak biriktirdiğiniz paranın da çöpe atılmaması demek olacaktır. Çünkü siz güzel görerek aldığınız bir aracın geçmişte çok büyük hasarlarının olması sizi daha sonrasında zarara sokacaktır. Eğer böyle durumla karşılaşmamak istiyorsanız o zaman yapmanız gereken en önemli işlem almadan önce hasar kaydı sorgulamasını yapmaktır. Eğer daha önce bir araç kaydı sorgulaması yapmamışsanız o zaman makalemizi de sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum çünkü birazdan ne yapmanız gerektiğini anlatacağım.

Bir aracın hasar kaydının olup olmadığını sorgulamak yaklaşık olarak 5 dakikanızı alacaktır ve bunun içinde bir SMS göndermeniz yeterlidir. SMS için ödeyeceğiniz 5 TL gibi düşük bir parayla aracınızın geçmişiyle ilgili olan tüm bilgileri de cep telefonu ekranınızda göreceksiniz. İkinci el araç almak isteyen herkes bu işlemi yapabilir ve günümüzdeki araçları düşündüğümüz zaman birçok kişi bu yöntem kullanıyorlar. 

Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girin.
  • Aracın plakasını yazarak 5664’e kısa SMS gönderin.

Yapacağınız sorgulama bu kadar basit ve bugüne kadar aracın karşılaştığı tüm kazaları ve meydana gelen tüm hasarları bu şekilde öğrenebiliyorsunuz. Hatta sadece araçla kalmıyor aracın neden olduğu ölümlü kazalar varsa onları da öğrenebiliyorsunuz. Bu hizmetten yararlanabilmek için hangi operatörden girerseniz girin aynı numaraya SMS göndermeniz gerekiyor. 

Alacağınız Aracın Plakası Değiştiyse Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer hasar kaydı sorgulama yapmış olduğunuz aracın plakası değişmiş ise bu durumda da aracın hasar kaydını öğrenmeniz mümkün. Bunun için EPR ekspert raporu ile değişen parçaların neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken şey PARÇA yazarak boşluk bırakıp hasar tarihini ekliyorsunuz. Bu hizmetle birlikte aracın değişen hangi parçası varsa bunların tamamını öğrenmiş olabiliyorsunuz. Araç alırken detaylı bilgi alabilmek çok önemlidir. Hasar kaydı sorgulama işlemlerinde bunu detaylı bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bu işlemde ise yapmanız gereken şey DETAY yazıp boşluk bırakın ve plakayı yazarak 5664 ‘e gönderin.

14 Mart 2019
592 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al