Bulut Madencilik Nedir?

Bulut Madencilik Nedir?

Bitcoin piyasası son dönemlerde en çok merak edilen ve yönlendirilmek istenilen alan. Ancak pek çok insan buraya girmek istemiş olsa bile kendi donanımlarının yetersiz olmasından dolayı uğraşmak istemiyor. Ama kripto paralar üzerinde para kanmak için bulut madencilik sistemlerini kullanabilirsiniz. Durumu daha da basite indirmek için bulut madenciliği şu şekilde anlatalım. Bir uzak veri merkezinden yönetilmiş olan ortak işlem gücünü kullanmaya denilmektedir. Bulut madenciliğini yapmak istediğiniz de ise ihtiyacınız olan araçlar bilgisayar, yerel Bitcoin cüzdanlarıdır. Bundan daha fazlasına ise ihtiyaç yoktur.

Ancak bulut madencilik sistemini kullanırken bilmeniz gereken bir takım risklerin olduğunu unutmamalısınız. Öncelikli olarak bu sistemlerin artılarına bakarak değerlendirme yapalım.

ARTILARI

  • Ev ortamında bu piyasaları takip edebileceğinizden dolayı kalabalık yerlerde olmak borsa gibi gürültülü işlemleri dinlemek zorunda kalmıyorsunuz.
  • Artık bu piyasadan kar etmemeye başlarsanız elinizde ekipman olmayacağından dolayı bu şekilde bir derdiniz olmayacak.
  • Teknoloji mağazasından eliniz boş dönmek gibi herhangi bir derdiniz olmayacak. 

Yukarıda belirtmiş olduğum canınızı sıkmayacak olan artılar katacak. Anca bazı riskleri var ki bunlar da bulut madenciliği sisteminde sizin canınızı sıkabilecek eksilerdir.

Trafik Sigortası Teklifi Al Ankara

EKSİLERİ

  • Her zaman dolandırılma gibi bir risk söz konusu olacaktır.
  • Şeffaf olmayan bir kazım süreci vardır.
  • Eğer ki bu alanda çok para kazanmak istiyorsanız o zaman daha az eğleneceksiniz.
  • Karınız az olur.
  • Çalışma şartları bazen işinize gelmeyecek.
  • Kontrollü olmak zorundasınız esnek davranamazsanız

 Bulut Madenciliği Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak bakarsak bulut madenciliği çeşitlerini üç çeşitte değerlendirebiliriz. Bunlar konuk madencilik, Sanal konuk madencilik, Kiralık hash gücü. Bunları kendi içlerinde biraz daha açarsak şu şekilde belirtmek mümkündür.

Konuk madencilikte bir kazım makinesi kiralamak zorundasınız. Sanal konuk madencilikte ise Özel bir sunucu oluşturulmalı ve kendi kazma yazılını kurmalısınız. Kiralık hash gücü ise bir bilgisayarı yalnızca bu iş için kullanmak gerekiyor.

Madencilik sisteminde karın belirlenmesi konusunda bazı internet siteleri vardır. Bunlarla karınızı ölçekleyebilirsiniz. Bu sistemi kullanırken elektrik faturasını siz değil sistem kendisi öder. Bunun içinde elektrik maliyetlerinizi hesaplamanız ve gerekir.

28 Temmuz 2020
515 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al