2020 Zorunlu Trafik Sigortası Ücretleri

2020 Zorunlu Trafik Sigortası Ücretleri

Otomobiller kara yolunda seyir edebilmek için mutlaka zorunlu trafik sigortasını yaptırmak zorundadır. Eğer bu sigortasını yaptırmazlar ise o zaman aracın trafikten men edilmesine kadar götüren bir süreç başlatılır. Bir otomobilin trafik sigortasının yapılmasının amacı üçüncü şahıslara verilebilecek olan zararın telafi edilmesini sağlamaktır. Dolayısıyla aracınızda trafik sigortası yok ve siz bir kazaya karıştınız o zaman işler çığırından çıkacağı gibi standart bir ödemeyi yapmadığınız için ciddi ödemelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için her aracın mutlaka trafik sigortasının yapılması gerekiyor. Zorunlu trafik sigortası belli limitler dahilinde yapı eğer ki sizin yaptığınız kazanın bedeli sigortanızdaki limiti aşıyorsa bu durumda zararın karşılanma bedelinden fazlasını siz ödemek durumunda kalırsınız. 

Trafik sigortası ücretleri her yıl yenileniyor. 2020 yılına gelindiğinde ise ücretler 3 ve daha fazla yıl kaza yapmayan iyi sürücü için yıllık trafik sigortası tutarı 709 lira olacak. Eskiden taban fiyat söz konusuyken sigorta şirketlerinin yaptığı ciddi zam sürücüleri zora sokmuş ve devlet bu duruma el atarak sigorta ücretlerini aşağıya çekmişti. Halen yüksek olan sigorta ücretleri konusunda sürücüler farklı teklifler alarak acenteler aracılığı ile sigortalarını yaptırmaya çalışıyorlar. Peki, bu süreçte sigorta ücretleri en az olan firma nasıl bulunuyor.

En Ucuz Trafik Sigortası Nasıl Bulunur?

Aracınız trafik kazasına karışmışsa bu durumda kusurlu olarak kabul edilir ve dolayısıyla kazanın bedeli kusurlu olan sürücüden tahsil edilir. Bu nedenle trafik sigortasında bir sonraki yılda hasarsızlık indirimi uygulanmaz. Sürücüler sigortaları bitmeden önce sigorta acentelerinden fiyat teklifi alarak en uygun olanı tercih ederler. Bu işlem sırasında sigorta firmalarının sunduğu rakamlar birbirinin aynısıdır. Dolayısıyla arada fark yoktur. Fiyat farklılıkları ancak acentelerin kendi aldıkları hizmet bedellerinden düşürülecek indirim söz konusu olur. Bunun içince acente firmasının hangisi daha çok indirim uyguluyorsa o firma tercih edilir.

Ankara trafik sigortası için bizimle iletişime geçin.

Acenteler Arasındaki Fark Ücretleri

Sigorta firmaları acentelere belli oranda hizmet paylaşımı ücreti öderler. Yani siz bir acenteden sigortanızı yaptırdığınız zaman belli bir oranda hizmet bedeli ödersiniz. Acente bu bedeli ne kadar aşağıda tutarsa sürücüye o kadar indirimli fiyat yansır. Bu da genelde 50 TL’nin altına düşmeyecek bir fiyat farkı olabileceği anlamına gelecektir.

03 Ocak 2020
562 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al