Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kan Verince Kilo Alır mıyım?

Kan Verince Kilo Alır mıyım?

Kan verince kilo alınır mı yoksa bu bir şehir efsanesi midir? Pek çok insan bunu sorguluyor. Bizde Hksigorta.com olarak gerçekten de kan vermenin kilo almada etkisinin olup olmadığını inceledik ve şu şekilde bir sonuç ortaya çıkardık. Sonucu merak ediyorsanız makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum. Kan veren kişiler bu işlem sonrasında kendilerini daha ve enerjik hissettiklerini söylerler ancak bu sanıldığının aksine psikolojik bir durum ve kulaktan dolma bir bilgidir. İnsan kan verdiği zaman herhangi bir şekilde daha dinç olmayacaktır. Kilo alma konusuna geldiğimiz zaman ise çoğu kişi ya kilo alırsam korkusu yüzünden kan vermek istemez. Sağlıklı bir insanın kan verdiğinde kilo alması mümkün değildir. Ancak her insanın yılda iki kez kan vermesi de faydalı olacaktır. İşin can alıcı noktasının kan verdiğiniz zaman bir başkasının derdine çare olduğunuzu asla unutmamalısınız.

Yılda iki kez kan vermenin faydasına baktığımız zaman şunu görüyoruz ki genel bir sağlık taramasından geçiyorsunuz. Çünkü bir sağlık sorununuz olması durumunda kan sonuçlarından bu surum size de belirtilmiş oluyor. Siz başkasının ihtiyacını giderirken aynı zamanda da kendi sağlığınızı kontrol altında tutmuş oluyorsunuz. 

Kan Vermenin Faydaları Nelerdir?

Kan vermenin sağlık açısından aşağıda belirtmiş olduğumuz konularda faydası vardır. Bu faydalar ise sizi daha sağlıklı birey haline getirecektir.

  • Kan verdiğiniz aman vücudunuzdaki yağ oranında düşme olacaktır.
  • Kalp krizi geçirme ihtimaliniz % 90 oranında düşer.
  • Vücudunuzdaki zararlı toksinlerden kurtulursunuz.
  • Varsa stres, yorgunluk gibi durumlar ortadan kaldırılmış olur.
  • Psikolojik olarak rahatlık vereceğinden dolayı daha huzurlu olursunuz

Kan verdiğinizde alınan kan üzerinde tahliller yapılır. Bu tahliller haricinde kan sayımınız, kan yoluyla bulaşabilecek hastalıklar ve kan grubunuz araştırılır. Bu da bir rahatsızlığınız varsa ilk önce bilgi sahibi olmanıza yarar sağlayacaktır.

  • Kan verdiğinizde kan hücrelerinizin de yenilenmesini sağlarsınız.
  • Kana ihtiyaç duymanız ya da kan fazlalığınız varsa bunun tespiti sağlanır.

Kan Vermenin Zararları

Kan vermenin vücuda herhangi bir zararı yok ancak hastalık dönemlerinde kan vermemeniz sizi güçsüz bırakmaması açısından önemlidir. Bunu zaten kan verirken duyacaksınız. Her sağlıklı insan yılda iki kez kan verir anca üçten fazla kan vermeniz durumunda sağlık açısından iyi olmayacağını söyleyebiliriz. Çünkü daha sonrasında kansızlık gelişebilmektedir.

09 Kasım 2019
120 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al