Ferdi Kaza Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Ferdi Kaza Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Kazalar hiç umulmadık zamanda gelen ve istenmeyen şeylerdir. Kaza bazen telafi edilebildiği gibi bazen de telafisi mümkün olmayabilir. Bunun için telafisi olabilecek kazalara karşın mutlaka önlemi önceden almak gerekir. Söz konusu yaşam olduğunda sağlıkla ilgili yapılacak olan yatırımlar önemlidir. Dolayısıyla bu noktada ferdi kaza sigortası dikkatleri üzerine çekiyor.

Peki, ferdi kaza sigortası nedir ne işe yarar?

Ferdi Kaza Sigortası Ne İşe Yarar?

Ferdi kaza sigortası kaza sonrasında ortaya çıkabilecek olası maddi sıkıntıların kişinin kendisi ve sevdiklerinin yaşamlarını garanti altına alabilmesi için koruyucu bir sigorta türüdür.

Ferdi kaza sigortası yapıldığında standart bir poliçe içerisinde ölüm durumu ve sürekli sakatlık teminatlarının yanı sıra kazanın sonucunda ortaya çıkacak tedavi masrafları, işten yoksun kalma nedeniyle gündelik tazminat, hukuksal koruma ve sigorta şirketinin destek yardım teminatları da ek prim karşılığında poliçe kapsamına alınabilir. Destek yardım teminatları ise sigortalının iş yerinde, konutunda ya da yolda başına gelebilecek kazaların oluşturduğu ihtiyaçların giderilmesi ve kayıpların karşılanabilmesi için sigorta şirketi tarafından yılın 365 günü 24 saat acil ve sürekli olarak verilen hizmetleri kapsamaktadır.

Yapılacak ferdi kaza sigortası sayesinde ihtiyaca göre kara ya da hava hizmetlerinin yanı sıra cenaze işlemleri de gerçekleştirilebilir. Sigortanın amacı kişiyi tek bir alanda değil geniş bir şekilde güvence altına almaktır. Bu nedenle sigorta firmaları hazırladıkları paketler ve ek teminatlarla korumaya yardımcı olabilmek için hizmetlerini çeşitlendirmişlerdir.

Ferdi kaza sigortası kara yolu taşımacılığı ya da madencilik gibi iş kollarında mecburen yaptırılan bir sigortadır. Bunların haricinde ise işveren isterse sigorta yükümlülüğünün yanı sıra personeline ferdi kaza sigortası da yapabilir. 

Hksigorta.com’dan yaptıracağınız ferdi kaza sigortası sayesinde olası bir kaza sonrasında kendinizi güvence altına almış olacaksınız. Bu güven sizi ve sevdiklerinizi kapsarken alacağınız maddi manevi tazminat sizin gelecekteki planlarınızdan sapmamanıza imkan tanıyacak.

Hayat gerçek anlamda zor ve mücadele gerektiren bir süreçtir. Bu düzen içerisinde kendinizi ne kadar koruyabilirseniz alacağınız keyifte bir o kadar yüksek olacaktır.

Biz HK Güvence olarak müşterilerimize yapacağımız her türlü sigorta modelinde daima en uygun ve en geniş kapsamı içerisine alan önerilerde bulunuruz. Her sigorta firmasının fiyat ve verdiği hizmetler birbirinden farklıdır ve bu farklılıklar arasında en iyisini size sunmakta bizim görevimizdir.

15 Haziran 2020
366 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al