Ev Sigortası Nedir?

Bir evinizin olması demek yalnızca bir tapunuzun olması demek değildir. Evinizden içeri adım attığınız andan içeride huzur bulmanız, dinlenmeniz çok önemlidir. Gün boyunca yoğun çalışma hayatı ve koşturma insanın üzerinde büyük bir stres oluşumuna neden oluyor bunun içinde tüm bu stresten kurtulmak için kendimizi evimize zor atıyoruz. Her gün yaşadığımız bu stresli durumlar karşısında evinizin de bir takım risklerle karşı karşıya olduğunu biliyor musunuz? Biliyorsanız riskleri uzaklaştırmak için neler yapıyorsunuz?

Ev sigortası bilindiği üzere evinizde meydana gelebilecek yangın su baskını, hırsızlık gibi birçok riski de uzak tutuyor. Tehlikelere karşı içinizi rahat tutacak bir yöntem olan ev sigortası ile muhtemel risklerin evinizde meydana getireceği risklerden de uzak kalıyorsunuz. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak evinizde herhangi bir nedenden dolayı meydana gelebilecek olan hasarlar ev sigortası için harcayacağınız paradan çok daha yüksektir. Dolayısıyla evinizin konut sigortası ile güvence altında olması sizin son pişmanlık yaşamanızın da önüne geçecektir.

Ev sigortası yani konut sigortasında bir takım teminatlar vardır ve bu teminatlar doğrultusunda sigortanız başlatılmış olacaktır. Peki, bu teminat nedir? Derseniz onu da şu şekilde açıklayabiliriz.

Teminat Ne Demektir?

Eğer ki ev sigortası konusunda yeni bir araştırma içerisindeyseniz bu kelimeyi çok sık duyacaksınız. Teminat sigortanın konusunu ilgilendiren şeyler demektir. yani yazılan bilgiler doğrultusunda evinize gelecek hasarlar buradaki yazılı maddelere karşın ödenecektir. Teminat bir anlamda sigortacının poliçe sahibine vermiş olduğu garantidir.

Ev Sigortası Nedir?

Ev Sigortası yaşadığınız ya da yaşamadığınız ama size ait olan evin güvence altına alınarak korunmasını sağlamaktır. Ev sigortası ile birlikte konutunuzda isteğinize bağlı olarak eşyanızı da sigortalama işlemi yaparak güvence altına alırsınız. Mesela yazlık bir eviniz var ve tatil zamanlarınızda gidiyorsunuz. Dolayısıyla evinizin güvenliğini ister istemez tam olarak sağlayamazsınız. Ancak konut sigortası size bu imkanı tanıyacaktır. Ev sigortasını isteğinize bağlı olarak yapabilirsiniz. Bunun için DASK gibi zorunlu olan bir sigorta değildir. Konut sigortası evinizin başına herhangi bir sorun gelmesi halinde haber vermenizle birlikte devreye girer ve sizi maddi bir külfetten de kurtarır.

31 Ocak 2020
490 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al