Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Vize için Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

Vize için Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

Yaz tatilinizi yurt içinde ya da yurt dışında yapmak istiyorsunuz ve tüm planlarınız hazır artık gideceğiniz güne odaklandınız. Ancak gezi planınızı yaparken de bunun konforunu artırmak sizin elinizde olacaktır. Bu nedenle de önemli olan bir takım konuları kesinlikle atlamamanız gerekiyor. Gideceğiniz ülke ve seyahatinizin süresine karar vermişseniz o zaman hiç vakit kaybetmeden seyahat sigortanızı da yaptırmanız gerekiyor. Öncelikli olarak şunu belirtelim Schengen vizesi ile geziye çıkacaksanız o zaman seyahat sigortanızı mutlaka yaptırmış olmanız gerekiyor. Çünkü geziniz sırasında yaşayacağınız herhangi bir durumda kendinizi de ancak bu şekilde güvence altına almış olabilirsiniz. Sigortanızı yaptırırken belirteceğiniz ek teminatlarla birlikte valizinizin kaybolmasından tutun da refakatçi nakline varıncaya kadar sizi geniş bir güvence altına alacaktır. Bunun için seyahat planınızın en başına sigortanızı koymanız gerekiyor.

Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırmak Zorunda Mıyım?

Yukarıda bu sorunun yanıtını verdik ancak tekrar etmek gerekirse eğer ki gezinizi yurt dışında bir ülkeye gerçekleştiriyorsanız ve bu gidişinizde Schengen vizesi ile olacaksa o zaman sağlık sigortası yaptırmak durumundasınız. Örneğin ABD, Fransa, Belçika gibi ülkelere giderken vize başvurusu sırasında sizden sigorta poliçenizde istenecektir. Bu bir gereklilik ancak işin boyutuna baktığınız zaman gittiğiniz ülkede sizi koruyor olması da bir zorunluluk değil aslında ihtiyacın temelinde olduğunu gösteriyor. Hiçbir zaman bana bir şey olmaz mantığı ile hareket etmemeli ve sağlık sigortanızı gezinizin liste başına yazmalısınız.

Seyahat Sağlık Sigortası Kimler Tarafından Yapılır?

Yukarıda bu sigortanın ne kadar önemli olduğundan bahsettik peki bu sigortayı nasıl yaptırabilirim derseniz onu da hemen şu şekilde açıklayalım. HKsigorta sizi seyahatlerinizde koruma ve güvence altına alacak olan seyahat sağlık sigortası hizmeti vererek sizi güvence altına almaktadır. Bizimle iletişime geçtiğiniz zaman seyahat sigortanız hızlıca ve uygun fiyatla yapılarak size ulaştırılır. Üstelik bu sigortayı satın almak için bize gelmenize gerek yoktur. İnternet üzerinden online işlemler aracılığı ile sigortanızı hazırlar ve size yine aynı gün içerisinde göndeririz.

Seyahat sigortasında süre size bağlıdır. Bunun için seyahatin başladığı tarihten başlayarak bitişine kadar olan süre için sigortanızı yaptırabilirsiniz.

13 Haziran 2019
181 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al