Özel Sağlık Sigortası İle Hangi Kontrolleri Yaptırabilirim?

Özel Sağlık Sigortası İle Hangi Kontrolleri Yaptırabilirim?

İnsanın yaşamında sağlığın önemi büyük bunun için her insanın sağlıklı olması ve kalabilmesi için elinden geleni yapması gerekiyor. Sağlığın bozulması halinde ise bunu bir zincir gibi düşünebilir halkanın birinin kopmasının diğerlerine de etkisinin ne kadar olduğunu görürsünüz. Örneğin psikolojiniz bozulabilir. Sağlığınıza dikkat ediyor olmanız yaşamı size kolaylaştıracağı gibi aynı zamanda da yaşamdan alacağınız keyfi yükseltecektir. Bu nedenle düzenli olarak sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız. Doktorunuzun size verdiği ilaçları düzenli kullanmak ve olası sorunun büyümesini engellemek oldukça önemlidir.  Peki, sağlığımızı ön plana çıkarabilmek için nasıl bir sağlık hizmeti almam gerekiyor derseniz onu da şu şekilde açıklayabiliriz.

Özel sağlık sigortası her insanın konforlu bir sağlık hizmeti alabilmesi açısından önemlidir. Çünkü devlet hastanelerinin sizi rahatsız ettiği pek çok durumdan da bu şekilde kurtulmuş olursunuz. Örneğin kuyruk sırası beklemezsiniz. Randevu almak durumunda değilsiniz.  Yaptıracağınız özel sağlık sigortası limitleri doğrultusunda alacağınız sağlık hizmetinin kalitesi de poliçeye göre yükselecektir. Sağlığınızı rutin altında tutmak ve özel bir hastane imkanından yararlanmak için yaptıracağınız özel sağlık sigortası ile aşağıdaki rutin kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.

Check-up

Vücudunuz için yaptıracağınız bu test sayesinde olası bir hastalık riskine karşın önceden güvence altında olursunuz. Uzmanların yaptığı uyarılara göre her insanın yılda 1 kez Check up yaptırması gerekiyor. Ancak bu hizmet her sigorta şirketine göre farklılık gösterebiliyor. Bazı sigorta şirketleri 18 yaşının üstüne verirken bazıları da 14 yaşının üstüne bu hizmeti verebiliyor. Özel sağlık sigortanızın olduğu anlaşmalı sağlık kurulu kuruluşuna gittiğinizde herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Mamografi

Kadınların en büyük rüyası meme kanseridir ve meme kanseri erken evrede tespit edildiğinde hayat kurtarır. Bunun içinde her kadının düzenli olarak yılda bir kez mamografi çektirmesi gerekir. Yapılacak olan bu işle neticesinde memelerinizin ne kadar sağlıklı olduğunu da ancak anlayabilirsiniz. Sigorta şirketleri mamografi hizmetlerini genelde 1 kereliğine müşterilerine sunmaktadır. Bazıları 40 yaş üstü kadınlara bu hizmeti verirken bazılarında yaş sınırı yoktur.

Prostat Kanseri

Prostat erkeklerde görülen bir hastalık türüdür. İki çeşidi olduğundan dolayı iyi ve kötü huylu prostat olarak ayrılmıştır. 40 yaşında üzerinde olan sigortalılar anlaşmalı oldukları hastaneye giderek prostat kanseri testi yaptırabilirler.

19 Ağustos 2019
239 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al