Kadınlar Otomobil Alırken Neye Dikkat Eder?

Kadınlar Otomobil Alırken Neye Dikkat Eder?

Kadınlar her konuda olduğu gibi otomobil konusunda da çok seçici hareket ediyor. Bunun içinde otomobil alırken pek çok konuya dikkat ediyor. Bu durum görünüşünden, rengine, özelliklerinden, güvenliğine birçok alanı kapsıyor bunun içinde ilk kez araç alan bir kadın sürücünün nelere dikkat ettiklerine detaylı bir şekilde bakalım.   

Görünüm

Kadınlar için görsellik çok önemli bir konudur. Bunun için kadınlar en son çıkan model araçlara her zaman önem vermişlerdir. Araçlarını seçerken ise daha çok küçük ve sevimli tasarımları olan araçları tercih ederler. Kadınlar genelde jip ya da SUV tarzı araçlara çok önem vermezler. 

Kolay Kullanım

Bir araçta kolay kullanım denildiği zaman ilk akla gelen otomatik vites oluyor. Dolayısıyla bir kadın için küçük ve otomatik bir araç her zaman daha makul bir seçenek olacaktır. Bu araçları kullanırken aracın her tarafına hakim olduklarını bilmek onları mutlu edecektir. Araçtaki vites geçişleri, direksiyon hafifliği ve sürüşteki konfor rahat bir kullanım açısından önemlidir. 

Renk Seçimi

Kadınlar için aracın tasarımı kadar renk seçimi de önemlidir. Kadınların en çok tercih ettiği otomobil renkleri ise siyah, beyaz, kırmızı ve gümüş gridir. Burada kadın sürücülere önerimiz ise eğer alınacak araç sıfır olmayacaksa o zaman aracın rengine pek takılmamaları gerekir.

Vites

Otomatik vitesli araçların özellikle büyük şehirlerde yoğun trafikte oldukça kolay kullanım sağladığını biliyoruz. Bu amaçla otomatik vitesli araçlar özellikle yeni nesil araçlarda performans kaybına da neden olmadığından dolayı büyük avantaj sağlayabilecektir. Otomatik vitesli araçlar her ne kadar bayanlar tarafından tercih ediliyor gibi algılansa da aslında bu araçları tercih edecek erkeklerin sayısının da az olmadığını biliyoruz. Bir otomobilde tam bir sürüş konforu ve rahatlığı isteniyorsa otomatik araç kesinlikle en doğru tercih olacaktır. 

Park Destek

Yeni nesil araçların kendi kendilerine park ettiklerini biliyoruz. Bu amaçla bayanlar için bir aracı park etmenin zorluğunu düşündüğünüzde park sistemleri ne kadar gelişmiş olursa o kadar iyi oluyor. Dolayısıyla bir araçta bu özelliğin olduğunu bilen bir bayanda bu modeli tercih ediyor.

05 Aralık 2019
575 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al