Kilo Vermenin 4 Yolu

Kilo vermede başarılı olmak ve onu uzun vadede uzak tutmak için, yürüyüş de dahil olmak üzere bir yaşam tarzının parçası olan sağlıklı alışkanlıklar oluşturmak önemlidir. Hevesli diyetler hızlı düzeltmeler vaat etmeyi sever,  ancak genellikle geri teper ve kilo alımına yol açar çünkü sürdürülebilir olmayan önemli değişiklikler gerektirirler. Genellikle bunun küçük şeyler büyük fark yaratır.

Yürümek, genel sağlığınızı iyileştirmenin ve kilo vermeyi desteklemenin en kolay ve en etkili yollarından biridir. Kalori yakmanızı artırmak için şu uzman ipuçlarını deneyin:

  1. Tempolu Yürüme

45 dakika boyunca saatte 3 km hızla orta tempolu bir yürüyüş yaklaşık 173 kalori yakar. Ancak bunun yerine patikalara çıkarsanız, aynı zamanda benzer bir hız 315 kalori yakar, bu da 142 kalori demektir. Haftalık yürüyüşlerinizden birini parkurlarda yürüyüş yapmakla değiştirin ve ay boyunca ek 638 kalori yakacaksınız.

  • 1 Dakika Aralıklar

5 dakika boyunca saatte 2,5 km hızla yavaş bir yürüyüş 17 kalori yakar. Hızınızı artırırsanız ve saatte 5 km hızla yürürseniz, aynı anda yaklaşık 47 kalori yakarsınız. Bu tempoyu uzun süre tutamayacak olsanız da,   daha uzun bir yürüyüş sırasında 1 dakikalık birkaç kısa hızlı yürüyüş çabası daha yavaş yürüme hızınızdan ek 30 kalori yakar. Bunu haftada 4–5 kez yapın ve haftada yaklaşık 150 ek kalori veya ayda yaklaşık 675 kalori yakarsınız.

İlginizi Çekebilir: Ankara Özel Sağlık Sigortası

  • Merdivenleri Kullan

İster apartmanınızda, ister ofiste veya alışverişte olun,   asansör yerine merdivenleri kullanmak kalp atış hızınızı yükseltir ve fazladan kalori yakar. Günde sadece 5 dakika merdiven çıkarak fazladan 47 kalori yakarsınız. Antrenmanınızın ortasında hızlı bir 10 dakikalık seans, fazladan 100 kalori yakar. Haftada iki kez orta yürüme mesafesindeki iki set merdiven, ayda fazladan 900 kalori verir.

  • Günlük Ekstra 15 Dakika Yürüme

Gün boyunca birkaç kısa yürüyüş yapmak, hareketsiz alışkanlıkların  kilo alımı üzerindeki olumsuz sonuçlarıyla mücadele ederken kalori yakma ve adım sayınızı artırmak için iyi bir yoldur. Akşam yemeğinden önce saatte 3,5 mil hızla 15 dakikalık hızlı bir yürüyüş yaparak fazladan 67 kalori yakarsınız. Ayrıca her öğünden önce 5 dakikalık üç kısa yürüyüşe ayırabilirsiniz. Günde sadece 15 dakikalık yürüyüş eklemek, her hafta fazladan 469 kalori ve ayda 2.000’in biraz üzerinde kalori verir.

27 Ocak 2021
175 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al