Aracıma Çarptılar Sürücüyü Bilmiyorum Ne Yapabilirim?

Aracıma Çarptılar Sürücüyü Bilmiyorum Ne Yapabilirim?

Büyük şehirlerde neredeyse her gün yaşanan bu sorun, sigorta şirketlerini meşgul ettiği gibi sürücüleri de önemli ölçü de rahatsız ediyor. Özellikle sıfır bir araca çarparak kaçmış olmanın getirmiş olduğu problemler bir yana aracın değer kaybının da söz konusu olması yeni araç almış olan kişilerinde bu sorunun yanıtını merak etmesine neden oluyor. Bizde bu makalemizde buradan yola çıkarak merak ettiğiniz bu sorunun yanıtını verelim istedik.

Araca çarpıp kaçmalar genelde yol kenarında park halinde olan araçlar söz konusu olduğunda oluyor. Bu nedenle büyük şehirlerde yol durumu ve trafik durumu göz önünde bulundurulduğunda kaçınılmaz bir sonmuş gibi görülebiliyor. Bu nedenle biz uyarı olarak öncelikle her sürücüye aracını park ederken mutlaka en güvenli yeri bulması ve buna uygun bir şekilde park etmesini tavsiye ediyoruz.

Sorunun yanıtı üzücü olsa da net, eğer ki aracınıza çarpanı bilmiyor, görmemiş ve emin değilseniz bu durumda zararın telafisi maalesef ki size kalıyor. 

Görgü Tanığı

Aracınıza çarpıldığı anda civarda bulunan ve olayı gören birinin olup olmaması çok önemlidir. Eğer ki aracınıza çarpanı gören bir görgü tanığınız varsa bu durumda onun anlatımlarından yola çıkarak sürücüyü tespit edebilmeniz çok daha kolaylaşacaktır. Eğer ki aracınızın olduğu yerde bir güvenlik kamerası bulunuyorsa görüntülerden plakaya erişim sağlanabilir. Bunlar sizin için önemli bir ayrıntı olacaktır. Bu nedenle aracınızın güvenliğini sağlamak sizin elinizde ve sizin için faydalı olacaktır.

Sürücü Belli Değilse Hasar İçin İzlenecek Yol Nedir?

Eğer ki her imkan kullanılmış fakat sürücü bulunamamışsa bu durumda izlemeniz gereken 2 farklı yol vardır. Bunlardan birincisi güvence hesabınızdan tazmin istemek, diğeri ise kasko sigortasını devreye almaktır. Güvence hesabına nasıl başvuru yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız sitemiz içerisindeki makaleyi okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Güvence hesabının amacı, sigorta güvencesinden yoksun olan kişilerin zararlarının karşılanmasını sağlamak. Örneğin yaralanma, sakatlanma ya da ölüm hali gibi.

Eğer hasarda herhangi bir sakatlık ve can kaybı yoksa bu durumda kasko sigortası devreye girer, fakat yaşadığınız hasar çok büyük değilse bu durumda kaskoyu tercih etmemeniz tavsiye edilir, çünkü hasarsızlık indiriminiz ortadan kalkacaktır.

Aracınızın başına gelebilecek olası riskler için hemen hksigorta.com adresinden kasko sigortası Ankara teklifinizi alın.

05 Ağustos 2020
245 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al