Horlamanın Nedenleri ve Tedavisi

Horlamanın Nedenleri ve Tedavisi

Horlama bir sağlık sorunu olarak görülmese de ciddi problemleri beraberinde getiren bir durumdur. Bu nedenle de horlayan insanların bu konuda zorluk çektiklerini çok iyi biliyoruz. Örneğin gece uykunuzu ya da bir başkasının uykusunu bölen bu durumla baş etmenin bir takım yöntemleri var. Ancak doğru tedavi sürecinin işletilmesiyle birlikte horlamanın da önüne geçmek daha basit olabilecektir. Horlama burun tıkanıklığından, aşırı kilolardan ya da uyku apnesinden meydana gelebilir. Bu nedenle de öncelikli olarak sebebin ne olduğunun bilinmesi gerekir. 

Horlamanın Nedenleri

Horlama burun geçişinin dar olduğu insanlarda burun tıkanınca meydana gelebilir. Bu gerek soğuk algınlığı nedeniyle, gerek alerjik durumlar nedeniyle olabilir. Bunun nedenini bulmak için doktora başvurmanız gerekir.

Özellikle uyku apnesi ciddi bir sağlık sorunu olabilir dolayısıyla bu konuda durumu daha da güç bir hale dönüştürmemek gerekir. 

Doktor tedavisi sonrasında sizin için uygun olan çözümleri geliştirecektir. 

Horlamanız aşırı kilolarınızdan kaynaklanıyorsa diyetinize dikkat etmeniz gerekiyor. 

Tıkalı burundan kurtulmak horlamanızın geçmesine yardımcı olacaktır.  Burun yolunun olabildiğince açık kalması gerekir. Bunu da çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Örneğin mentollü akciğer solunum aygıtı bu konuda yardımcı olabilecektir.

Horlama konusunda bitkisel bir çözüm arıyorsanız o zaman bitkisel yağlar bunun için size iyi gelebilir. Örneğin burnunuza damlatacağınız birkaç damla nane, biberiye gibi bitkisel yağlar horlamanızın önüne geçecektir.

Alerjik durumlar baş edilmesi zor bir konudur. Bunun için öncelikli olarak neye alerjinizin olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Bunun tespiti ise basittir. Yapılacak birkaç test sayesinde neye alerjiniz olduğunu öğrenebilir ve ondan uzak kalabilirsiniz.

Horlama tedavisi için Ankara özel sağlık sigortası yaptırarak istediğiniz bir hastaneyi tercih edebilirsiniz.

Özel Hastanelerde Horlama Tedavisi

Özel hastanelerde horlama tedavisi sağlayabilen bölümlerin bulunması ve sürecin çok daha hızlı bir şekilde ilerlemesi insanların yaşam kalitesinin daha fazla artırılabilmesi konusunda oldukça avantajlı çözüm sağlıyor. Yapılması gereken tek şey bir an önce hangi hastane tercih edilecekse araştırma yapılmaya başlanması. Çünkü özel hastanelerin tamamında aynı kalitede ve aynı konforda hizmeti alabilmek mümkün değildir.

Hksigorta.com olarak sizin için en ideal sağlık sigortasını hazırlayabiliriz.

20 Ağustos 2020
408 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al