Hırsızlık Sigortasına Neler Dahildir?

Hırsızlık Sigortasına Neler Dahildir?

Hırsızlık sigortasına neler dahildir? sorusuna yanıt vermeden önce hırsızlık sigortası nedir? bunun tanımlamasını yaparak başlamanın daha doğru olduğu düşüncesindeyim. Bunun içinde söz uzatmadan şöyle bir anlatım yapalım. Toplumda sağlık sigortası kadar ilgi çekmeyen ancak başınıza bir hırsızlık durumu geldiğinde en az onun kadar faydalı olan ve insanların bilinçlenmesiyle birlikte dikkatleri üzerine çeken bir sigorta türü. Üstelik bu sigorta türünü yalnız sigorta şirketleri değil artık bankalar dahi yapıyorlar. Dolayısıyla bir sigorta şirketine güven duymuyorsanız bankalardan da bu sigortayı yaptırabilirsiniz.

Evinizde alarm sistemleriniz var ve siz bir yere giderken kafanız rahat bir şekilde gidiyorsunuz ama günümüzde hırsızlarında teknolojiyi kullandıklarını unutmamalısınız. Yani bu alarm sistemlerini ekarte edebilecek teknolojilere sahipler. Bunun içinde eviniz siz yokken risk altında. Tatile gittiniz ve kafanız tatil boyunca rahat çünkü evinizde alarm sisteminiz var ve o sizi uyaracak. Ama tatilden bir döndünüz ki hırsızlar evinize giriş ve değerli, değersiz birçok eşyanızı çalmış. İşte bu durum artık sizi maddi olduğu kadar manevi sıkıntıya da düşürdü. İşin manevi bölümü sizde ama çalınan eşyalarınızın maddiyatını sigorta şirketiniz karşılayacak. Yani evinizi sapa sağlam bir güvence altın aldınız. Ama sigortanız yoksa alarm pek bir işe yaramadı.

Ankara konut Sigortası teklifi al

Hırsızlık Sigortasına Hangi Şartlar Konulur?

Sigorta poliçelerinin tamamına bakarsanız bir takım genel ve özel şartların olduğunu görebilirsiniz. Özel şartlar sizin isteğinize göre değişebilir bunun içinde poliçe fiyatı istekleriniz doğrultusunda değişir. Genel şartlarda ise belli bir liste tutulmuştur. Bu genel şartları belirtecek olursak şunlar sıralanabilir.

  • Zorlama yoluyla eve girmek
  • Kilidi kırarak ya da şifreyi çözerek mülke izinsiz girmek
  • Anahtarla zorlayarak eve girmeye çalışmak
  • Gizli yerlerde saklanarak evde bulunmak
  • Öldürme
  • Yaralama
  • Kötü olaylar

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler hırsızlık sigortasına genel şartlar olarak konulmuş ve bu neticelerle karşılaşılması durumunda sigorta şirketinden ödeme alabiliyorsunuz.

Evinizde eşyalarınızla birlikte değerli eşyalarınızın da çalınması bir takım soruları da beraberinde getirebiliyor. Örneğin evinizde saklamış olduğunuz hisse senediniz de hırsızlar tarafından çalındı. Bu durumda eğer ki hisse senetleriniz bir kasa ya da kilit altında saklıysa bu durumda hırsızlık sigortasında kapsama dahil olacaktır.

19 Haziran 2020
472 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al