Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti alan bir kişi anlaşmalı olan bir sağlık kuruluşuna gittiğinde %  100 hizmet hakkına sahip olur. Muayene sırasında hiçbir ücret ödemeyeceği gibi alacağı hizmetin kalitesi de çok yüksek olacaktır. Hasta muayenesiyle ilgili olarak yalnızca 15 liralık bir katılım payı ödemesi gerçekleştirir. Sağlık insanın sahip olabileceği en önemli değer ve mutlaka gereğini ve değerini bilmesi gerekir. Sağlıklarını güvence altına almak isteyenlerin ise ilk tercihi tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortasından yana olacaktır.

Peki, anlaşmalı hastaneler ne demektir?

Bir sigorta şirketinin bir kurumu hastane olarak görebilmesi için mutlaka Sağlık Bakanlığından ruhsat almış olması gerekir. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortasında tek bir kapsam üzerinden hizmet veren sağlık kurumları bu tanımın dışında kalır. Anlaşmalı hastaneler ise yukarıda bahsettiğimiz gibi kurum olarak tanımlanmış olan hastanelerdir. Bu hastanelerin eğer ki SGK ile anlaşması varsa o zaman sigorta şirketlerinin kriterleri arasında değerlendirilirler ve sözleşme imzalanarak sigorta şirketi de o kurumun listesine girer. Bundan sonra tamamlayıcı sağlık sigortası olan birisi o özel kuruma istediği zaman giderek muayenesini gerçekleştirecektir. Tamamlayıcı sağlık sigortasında anlaşmalı hastane ağı çok önemli bir konudur. Bunun içinde sigortanızı başlatmadan önce mutlaka detaylı bir inceleme ve sorgulama yapmanız gerekir. Bulunduğunuz yerde tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşması yapmamış bir hastane varsa bu durumda oradan ücretsiz olarak yararlanmanız mümkün olmayacaktır. Kısacası tedavinizi yaptıracağınız hastaneyle sigorta şirketinin mutlaka anlaşması olması gerekir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geçen Hastaneler

Genel olarak tamamlayıcı sağlık sigortası adı geçen hastanelere baktığımız da dikkatimizi çeken Medical Park, Medicana, Medipol ve Kolan Hastaneleri diyebiliriz. Fakat bu hastanelerin dışında da anlaşması olan hastanelerin sayısı çoktur. Bu sizi yaşadığınız şehirle alakalı olan bir durumdur. Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler konusunda bizimle iletişime geçtiğinizde istediğiniz hastanenin hangi sigorta şirketiyle anlaşmasının olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Özel hastaneler artık devlet hastanelerinden bir adım daha önde gitmeye çalışıyorlar. Bazı hastaneler bunu başarabilmişken bazıları içinde bunu konuşmak mümkün değildir. Bunun için az önce belirttiğimiz gibi bulunduğunuz yerdeki özel hastane tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıp yaptırmama konusunda size yardımcı olacaktır.

13 Eylül 2019
241 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al