Hayat Sigortası Ne Demek?

Hayat Sigortası Ne Demek?

Hayat sigortası, yaşamın içerisinde ansızın gelebilecek olan sağlık sorunlarına karşı kendinizi ve sevdiğiniz kişilerin standartlarını yükseltmeye yardımcı olacak bir sigorta ürünüdür. Hayat sigortanızı yaptırdığınızda poliçe süreniz boyunca olası vefat, maluliyet, tehlikeli hastalık veya işsizlik gibi durumlarda belirlemiş olduğunuz lehtar veya kanuni varislerinize poliçede belirtilmiş olan bedel kadar ödeme yapılır. Dolayısıyla sizi içinde bulunduğunuz zor şartlardan çıkaracaktır demek yerinde olacaktır.

Hayat Sigortası teminatları nedir?

Hayat sigortası da diğer sigorta türlerinde olduğu gibi belli teminat çerçevesinde düzenlenir. Ana teminat içerisinde ise vefat hali vardır. Bu genel olarak her sigorta firması tarafından yapılır. Vefat teminatı ise sigortalı olan kişinin başına herhangi bir olay gelmesi ve bu sayede hayatını kaybetmiş olmasıyla devreye girer ve daha önceden belirlenmiş olan miktardaki ödeme de bu sayede sigortalının yakınlarına ödenir.

Hayat sigortasının içeriğinde farklı teminatlarda bulunur. Bu sigorta şirketine göre değişiklik göstermektedir.  Aşağıda ek olarak sunulan teminatlardan birkaç tanesi şu şekildedir.

  • Kazaen vefat teminatı
  • Kaza/hastalık sonucu maluliyet teminatı
  • Kaza sonucu tedavi masrafları teminatı
  • Tehlikeli hastalıklar teminatı
  • Dönüşümlü İşsizlik teminatı
  • Bordrolu çalışanlar için; İstem dışı İşsizlik Teminatı,
  • Profesyonel meslek sahibi herkes için; Geçici İş Göremezlik Teminatı (Kaza veya Hastalık Sonucu),
  • Ev hanımları, öğrenciler vb. için; Gündelik Hastane Tazminatı Teminatı (Kaza veya Hastalık Sonucu).

Neden Hayat Sigortası Yaptırmalısınız?

Hayat sigortası yukarıda bahsettiğimiz genel kapsamları göz önünde bulundurduğunuz zaman neden sorusuna bir çok yanıtta verilebilir. Ancak en önemlisi herhangi bir sakatlık olması halinde devreye girmesini sağlamaktır. Vefatınız sonrasında sevdiklerinizin maddi olarak sıkıntı çekmemesini istiyorsanız bir anlamda onlara bırakmış olduğunuz mirasta demek yerinde olacaktır. hayatınızı kaybettiğinizde çocuklarınız küçük ve eğitimleri sürüyorsa hayat sigortası sayesinde eğitimleri de yarım kalmamış olacaktır. Eğer ki poliçeniz dahilinde bulunan bir hastalığınızın olması halinde sağlık sigortanız size finansal destek sağlayacaktır. Sağlık hepimiz için çok önemli bir konudur. Dolayısıyla sağlığınızla ilgili yapacağınız her türlü destek sizin yaşam konforunuzu da artıracaktır.

HKsigorta olarak sizin için en uygun hayat sigortasını bulur ve size sunarız.

28 Ekim 2019
190 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al