Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Online DASK Adres Kodu Bulma

Online DASK Adres Kodu Bulma

Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm konutlar 10 haneden oluşan bir adres kodu ile kayıt altına alınmıştır. Bu kodun verilmesinin amacı ise DASK yani zorunlu deprem sigortası yaptırılırken poliçenizi hazırlarken doğru ve hızlı hareket edilmesini sağlamaktır. 

DASK Adres Kodu Nedir?

Adres kodu uygulamasının amacı 1999 depremi sonrasında yaşanan büyük can ve mal kayıtlarının tekrar yaşanmamasını sağlamak ve olası sorunlarında en aza indirilmesini hedeflemekti. Geldiğimiz noktada ise uygulamanın başarılı sonuçlar verdiği görülebiliyor. Deprem sonrasında bilindiği gibi zararlar oldukça yüksek oluyor ve insanlar bu zararların altından da kalkamıyordu. Yapılan çalışmalar ise DASK uygulamasının gelişmesini sağlamış oldu. DASK bünyesinde yürütülen işlemler neticesinde depremin meydana getirmiş olduğu zararlar hazırlanan poliçe ile sınırlı olarak karşılanıyor. Online adres kodu bulma işlemi ise bu poliçenin hazırlanması sırasında sizin ve sigorta şirketinin daha kolay bir şekilde hareket etmesini sağlamak. Bu kod ilk kez DASK yaptıracak ya da DASK yaptırmayı düşünmeyenler için belki hiçbir şey ifade etmeyebilir. Ancak gerçeklerle yüzleştiğiniz zaman deprem ile ilgili olan bu konuda çok büyük faydasının olduğunu da söyleyebiliriz. bunun içinde mutlaka online adres kodu bulmanızı tavsiye ederiz.

Adres Kodu Edinmelisiniz?

DASK yani Zorunlu Deprem Sigortası adından da anlaşılacağı üzere deprem sonrasında evinizin güvenceye alınmasını sağlar. Devlet DASK yapılmış olan konutlara yardım yaparak bu zor günlerini atlatmalarını sağlarken DASK olmayan konutlara ise herhangi bir ödeme yapılmaz. Hatta yaptıracağınız DASK ile birlikte depremzedelere de yardım etmiş olursunuz. Online adres kodu bulma işlemini ise internet üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için DASK’ın resmi internet sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

HKsigorta olarak bize gelen müşterilerimizin DASK yaptırmak istemeleri durumunda online adres kodu bulma işlemi yaptırdığınızda sigortanız da hızlı bir şekilde başlatılmış ve yapılmış olacaktır.

Adres Kodunun Avantajları

DASK sigortası yapılırken belki kişisel belki de bilgisayar yüzünden bilgileriniz eksik olarak girilebilir dolayısıyla yanlış olan bir poliçenin karşılığı da beklenemez. Online adres kodu bulma ve sorgulama işlemi yaptığınız zaman konutunuza ait olan bilgiler hızlı bir şekilde ekrana gelir ve bu sayede hata payı da sıfıra inmiş olur. Bilgiler seri bir şekilde gelmiş olduğundan dolayı sizde gereksiz bir zaman harcamamış olursunuz.

Online adres kodu bulma ile ilgili olarak https://adreskodu.dask.gov.tr/  resmi adresini ziyaret edebilir ve bilgilerinizin doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

05 Şubat 2019
231 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al