Hasta Yatağı Nasıl Olmalı?

Hasta Yatağı Nasıl Olmalı?

Bazen yaşadığımız sağlık durumu bizi kısa ya da uzun süreli olarak yatağa mahkum bırakabilir. Dolayısıyla yatakta geçen dönem uzunluğuna göre bir takım sıkıntılara neden olacağından dolayı gerekli önlemleri almak gerekir. Hasta yatakları ise bu şekilde yatağa bağımlı olan kişilerin konforunun artırılması ve onların yaşayacakları olumsuz etkilerin ortadan kaldırılması ve en aza indirilmesi için geliştirilmiştir. Yatan hastanın konforu ne kadar yüksek olursa iyileşme sürecide o kadar hızlı olacaktır. Bunun için hasta yatağı seçiminde hastanın konforu ve güvenliği ön planda tutulması gerekir. Hasta yatakları yalnızca hastanın konforunu artırma değil hastaya bakan kişilerin işlerini olaylaştırmak içinde faydalıdır. Çok yönlü fonksiyona sahip olması sayesinde faydalıdır.  

Hasta Yatağı Ne Demek?

Farklı nedenlerden dolayı yatağa bağımlı (Yatalak) olan hastaların ya da belli sınırlar dahilinde hareket eden hastaların bakımlarının daha konforlu bir şekilde yapılması ve hastada yatak yaralarının oluşmaması için avantaj sağlayan çok fonksiyonlu yataklardır. Standart yataklar belli bir yüksekliktedir. Ancak hasta yataklarında yükseklik ve alçaklık ayarlanabilir konumdadır ve buna göre işlevselliği artırılmıştır.

Teknoloji her alanda gelişmiş olduğu gibi hastaların bakımı noktasında da gelişmiştir. Hasta yatağının kullanım alanlarına baktığımız zaman ise özellikle hastaneler ve tercihe bağlı olarak evlerde kullanılabilir. 

Hasta Karyolasının Avantajları Nelerdir?

Hastanın hareketini kolaylaştırır ve bu sayede daha iyi pozisyon almasını sağlarsınız.

Farklı şekillerde tasarlanma düğmesi olduğundan dolayı kumandasıyla tek bir tuşla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hastanın pozisyon alması saniyeler içerisinde olabilir.

Hastanın acı çekmeden ağrısız ve zararsız bir şekilde fiziksel hareketlerini yapmada kolaylık sağlar.

Özel tasarımı sayesinde hastanın transferi çok rahat bir şekilde sağlanabilir. Tekerlekleri sayesinde tek bir kişi dahi itekleyerek taşıyabilir. Tekerleklerin kilitlenme özellikleri sayesinde hareketi engellenmiş olur.

Hastaya serum takılması gerekiyorsa serum askısı sayesinde hastanın zarar görmemesi sağlanmış ve ergonomik bir görünüm kazandırılmış olur. 

Hastanın psikolojisine iyi gelir ve hasta istediği aktiviteyi kumanda sayesinde kendisi de yapabilir. Örneğin televizyon izleme, kitap ve gazete okuma gibi pozisyonları kendisi alabilir.

Hastanın başkasına yük oluyorum psikolojisinden sıyrılmasını sağlar.

Sizin ve sevdiklerinizin sağlıklı bir geleceğe sahip olması ve gelecekteki olası sağlık problemleriyle en etkili şekilde başa çıkabilmesi için bugünden tedbir almak önemlidir. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası ile sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

26 Kasım 2019
545 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al